همدان در زیرساخت‌های فرهنگی جزو استان‌های سرآمد است

همدان در زیرساخت‌های فرهنگی جزو استان‌های سرآمد است

به گزارش سراج24 از همدان؛ بعد از ظهر امروز جلسه هم‌اندیشی و آسیب‌شناسی برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان برگزار شد که در ابتدای جلسه حاضرین ضمن آسیب‌شناسی دوره‌های گذشته و بیان نقاط ضعف و قوت، بر لزوم توجه به ارتقای سطح کیفی جشنواره و همچنین پیش‌بینی تمهیدات لازم برای برگزاری جشنواره با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا تأکید کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با توجه بر برگزاری جشنواره در گستره بین‌المللی؛ بر اهتمام ویژه نسبت به اهمیت جایگاه جشنواره و انتظارات اهالی تئاتر، صاحبنظران و مردم هنردوست همدان تاکید کرد.

احمدرضا احسانی با بیان اینکه در خصوص امکانات، همدان از سایر استان‌ها چیزی کم ندارد و در زمینه زیرساخت‌های فرهنگی جزو استان‌های سرآمد است تصریح کرد: سالن‌های اجرا در همدان شرایط مناسبی دارند و بخشی از این سالن‌ها هم همین اواخر تجهیز و به‌روزرسانی شده است‌.

وی عنوان کرد: سالن مجتمع فرهنگی هنری بوعلی‌سینا و سالن مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی به تازگی تعمیر، تجهیز و به روز رسانی شده و مجتمع فرهنگی هنری شهید مظاهری مریانج هم در این دوره به ظرفیت‌های همدان اضافه شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان با تأکید بر اینکه سطح کیفی جشنواره باید از سال‌های گذشته بالاتر باشد خاطرنشان کرد: این جشنواره مطالبه مسئولان، هنرمندان، اهالی رسانه و همه مردم همدان است.

وی تصریح کرد: همدان به عنوان دبیرخانه دائمی شناخته می‌شود، بنابراین نقش استان در برگزاری جشنواره باید جدی‌تر دیده شده و صرفاً به عنوان مجری به استان نگاه نشود.

دبیر بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان نیز با تأکید بر تجربیات ارزشمند استان و ظرفیت‌های کارشناسی و اجرایی هنرمندان و همکاران ستاد اجرایی اظهار کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برنامه‌ریزی برای حفظ سلامت هنرمندان و مخاطبان در کنار هم‌اندیشی و هم‌افزایی در راستای برگزاری کیفی، منظم و با برنامه در جشنواره بیست و هفتم ضروری است.

امیر مشهدی‌عباس با اشاره به ظرفیت‌ها و فضاهای تبلیغاتی استان همدان و جشنواره، خواستار کارشناسی و ارزیابی دقیق ظرفیت‌ها برای جذب حامیان مالی با هدف ارتقای سطح کیفی و تبلیغی جشنواره شد

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در حوزه تئاتر ملل ضمن در نظر گرفتن همه شرایط، گروه‌های حرفه‌ای با آثار ارزشمند، با کیفیت و تاثیرگذار در حوزه تئاتر کودک و نوجوان را به جشنواره دعوت کنیم خاطرنشان کرد: همه برنامه‌ریزی‌ها بر اساس توافقنامه جشنواره انجام شده و امیدواریم با هم‌افزایی و تعامل بین مسئولان در استان و مرکز، جشنواره‌ای با کیفیت قابل توجه برگزار کنیم.

مدیر دبیرخانه جشنواره‌های اداره‌کل هنرهای نمایشی نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال چند بخش تازه در جشنواره خواهیم داشت که از جنبه کارکرد اجتماعی و رویداد هنری هم اهمیت ویژه‌ای دارند، لازم است زیرساخت‌های اجرایی و تالارهای نمایشی مناسب برای جشنواره هماهنگ شود.

مهدی حاجیان با بیان اینکه طبیعتاً در هر جشنواره‌ای، به خصوص در حوزه هنرهای نمایشی، یکی از نکات حائز اهمیت بخش پذیرایی و اسکان است گفت: در دوره بیست و هفتم به دلیل شرایط کرونا ناگزیر هستیم شرایط ویژه‌ای در نظر بگیریم و این امر مستلزم برنامه‌ریزی و هماهنگی بیشتری است.

وی با بیان اینکه تجربه‌های خوبی از برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان داریم، ابراز امیدواری کرد در دوره بیست و هفتم با هنرآفرینی گروه‌های نمایشی، تلاش بیشتر دست‌اندرکاران و همراهی مسولان سایر نهادهای استانی شاهد برگزاری جشنواره‌ای به یاد ماندنی باشیم.

در ادامه این جلسه سیدمحمدرضا جوادی جوادی و داود ابوترابی معاونین امور هنری و توسعه مدیریت و منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دیگر اعضای ستاد برگزاری؛ ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در زمینه آماده سازی تالارها، هماهنگی‌های امور اجرایی و اسکان و پذیرایی، بر تلاش بیشتر برای بالا بردن کیفیت برگزاری در حوزه‌های مختلف تاکید کردند.

پس از این جلسه، دبیر جشنواره به همراه داوود ابوترابی معاون توسعه مدیریت و منابع اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان و جمعی از مسئولان ستادی از مجتمع فرهنگی هنری بوعلی سینا و مجتمع فرهنگی و هنری شهید مظاهری مریانج بازدید کرده و در جریان تغییرات و نوسازی سالن‌های اجرا قرار گرفتند.

بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، اسفندماه امسال در همدان برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

وزیر لبنانی: شهید سلیمانی الگوی مقاومت است

در اختیار قراردادن یارانه‌ها به صورت مستقیم باعث افزایش قدرت خرید مردم می‌شود

رصد روزانه وضعیت بازارهای استان همدان/‌ چند انبار احتکار ‌شناسایی شد‌

0 نظر

ارسال نظر

capcha