وزیر فرهنگ:

پای اساتید دانشگاه را به تصمیم‌سازی باز می‌کنیم

پای اساتید دانشگاه را به تصمیم‌سازی باز می‌کنیم

به گزارش سراج24؛محمد مهدی اسماعیلی روز دوشنبه از دانشگاه هنر، محوطه تاریخی و گالری پردیس باغ ملی این دانشگاه بازدید و با هیأت رئیسه دانشگاه دیدار و گفت و گو کرد.

وی در این دیدار اظهار داشت: حوزه وزارت فرهنگ به دلیل نوع مسئولیت ها نیازمندی بیشتری به استفاده از ظرفیت های علمی و پژوهشی به ویژه دانشگاه هنر دارد. وزارت فرهنگ این نیاز را احساس می کند که ارتباط دانشگاه های تخصصی مانند دانشگاه هنر در دولت سیزدهم افزایش یابد و از ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه در وزارت فرهنگ استفاده کنیم.

در سازمان سینمایی این نیازمندی را احساس و فکر می کنم. جای همکاری عمیق بین بخش ها وجود دارد و تلاش مان این است پای دانشگاه و استادان هنر را به حوزه های تصمیم سازی باز کنیم.

به گفته وزیر فرهنگ، در جلسه شورای هنر که تا قبل از دهه فجر برگزار می شود، در کنار نهادهای حقوقی، حداقل سه عضو حقیقی این شورا با معرفی وزیر فرهنگ و تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی از استادان هنری کشور تعیین می شوند. مقر اصلی شورای هنر، دانشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: استفاده از پژوهش ها و در دستور کار قرار گرفتن نیازمندی های حوزه هنری در پایان نامه ها و خروجی های دانشگاه ها مهم است. همچنین از مسئولیت اصلی وزارت فرهنگ، استفاده از عناصر دانشگاهی مرتبط است و در رایزنی های علمی و فرهنگی از استادان دانشگاه هنر استفاده کنیم.
وزیر فرهنگ همچنین از راه اندازی اقتصاد فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: گام های اولیه برداشته شد و به دنبال ایجاد نهاد متمرکز در این زمینه هستیم. در مأموریت های اقتصاد هنر و فرهنگ از ظرفیت دانشگاه هنر بهره گرفته می شود.

اخبار مرتبط

اسماعیلی: به دنبال تحول جدی در حوزه تئاتر هستیم

سینمای ایران در اوج ابتذال است

به دنبال تحمیل نوعی خاص از پوشش نیستیم/ تفاوت‌ها را به رسمیت می‌شناسیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha