آمادگی امدادونجات برای افزایش پایش‌های مرزی در مورد سویه اُمیکرون

آمادگی امدادونجات برای افزایش پایش‌های مرزی در مورد سویه اُمیکرون

به گزارش سراج24؛ روز گذشته بود که مقامات وزارت بهداشت کشورمان، رسما ورود سویه اُمیکرون کرونا به کشور را تایید و اعلام کردند. در همین راستا نیز تاکیدات زیادی برای افزایش کنترل مرزها و مبادی ورودی به کشور شد و این درحالی است که از اواخر اسفندماه سال گذشته و با مصوبه ستادملی مقابله با کرونا، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مسئولیت پایش مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا را بر عهده گرفته است.

در همین راستا نیز رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از آمادگی این سازمان برای افزایش نظارت‌ها در مبادی مرزی خبر داده است. مهدی ولیپور در گفت‌وگو با ایسنا دراین باره گفت: همانطور که می‌دانید متولی این حوزه وزارت بهداشت است و جمعیت هلال احمر به عنوان نیروی کمکی در این حوزه ورود کرده و از اواخر سالجاری در مبادی مرزی کشور مستقر شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون چیزی در مورد تصمیمات جدید از سوی وزارت بهداشت به ما ابلاغ نشده است، گفت: شب گذشته ریاست محترم جمعیت در جلسه ای بر ضرورت کنترل بیشتر مبادی ورودی و مرزهای کشور تاکید کردند. ما هم اعلام کردیم که استقرارها را ادامه خواهیم داد و البته این آمادگی را داریم که هر زمانی که وزارت بهداشت یا ستادملی مقابله با کرونا تصمیم جدی را اتخاذ کند، ما آن را اجرا خواهیم کرد.

رییس سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر ادامه داد:  درحال حاضر نیز پایش مسافران ورودی به کشور از نظر ابتلا به کرونا از سوی امدادگران سازمان امدادونجات در حال انجام است وخوشبختانه طی بیش از 9 ماه از اجرای این طرح موارد متعددی از افراد مشکوک مبتلا به کرونا در بدو ورود به کشور مورد شناسایی قرار گرفته و به قرنطینه منتقل شدند.

اخبار مرتبط

در کنترل کرونا می‌توانستیم نتیجه بهتری بگیریم/ امیکرون،‌ ضعف شاخص رنگ‌بندی شهرها را نشان داد

شرایط شکننده اُمیکرون در کشور/هشدار درباره خطر بروز پیک هفتم

آغاز تست انسانی واکسن اختصاصی اُمیکرون

0 نظر

ارسال نظر

capcha