دکتر کسائیان:

امیکرون چهار برابر دلتا قدرت سرایت دارد

امیکرون چهار برابر دلتا قدرت سرایت دارد

به گزارش سراج24؛دکتر کسائیان در گفت‌وگویی ضمن هشدار در خصوص این سویه جدید و قدرت سرایت بالای آن اظهار کرد: تا کنون هیچ گزارشی در خصوص ابتلا به این سویه جدید در استان سمنان گزارش نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به ورود این سویه جدید به کشورمان افزود: تاکنون یک بیمار مبتلا به این گونه جدید در تهران شناسایی و بستری شده که این بیمار در سفر از امارت به این ویروس مبتلا شده است.

دکتر کسائیان با اشاره به خطر بیشتر سویه امیکرون از عموم شهروندان خواست: با توجه به اینکه راه‌های جلوگیری از ابتلا به این سویه نیز همچون سویه‌های پیشین کروناویروس است، در رعایت پروتکل‌ها جدی باشند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با اشاره به دو مناسبت ایام فاطمیه و شب یلدا و احتمال شکل‌گیری تجعمات و دورهمی‌ها گفت: اولین توصیه ما این است که به هیچ عنوان در تجمعات و دورهمی‌ها شرکت نکرده و حتی‌الامکان از شکل‌گیری دورهمی‌ها اجتناب شود.

وی ادامه داد: از عموم مردم انتظار می‌رود در صورت حضور در دورهمی و تجمع نیز حتما از ماسک استفاده و فاصله‌گذاری اجتماعی را با حساسیت رعایت کنند چرا که رعایت این دو مورد در جلوگیری از ابتلا به کرونا و نوع جدید آن بسیار موثر است.

این پزشک با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون نیز در ابتلا به سویه جدید موثر است گفت: انتظار می رود که شهروندان واکسن خود را در هر کدام از مراحل سه‌گانه دز اول، دوم و سوم هستند را تزریق کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با بیان اینکه بهتر است برای پیشگیری از ابتلا به امیکرون، ماسک بزنید، فاصله اجتماعی را رعایت کنید و واکسیناسیون اولویت شما باشد، اضافه کرد: همکاران ما در سراسر استان برای تزریق واکسن در مراکز تعبیه شده آمادگی کامل دارند.

اخبار مرتبط

استخدام زهره کودایی پس از درخشش در هند

اومیکرون در مقایسه با دلتا ۹۱ درصد کمتر موجب مرگ می‌شود

۵ هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام

0 نظر

ارسال نظر

capcha