شهر مقدس قم عزادار بی بی بی حرم

شهر مقدس قم عزادار بی بی بی حرم

به گزارش سراج24؛ شهر مقدس قم امروز و هم‌زمان با سیزدهم جمادی‌الاولی سالروز شهادت بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(ع) غرق در عزا و ماتم شد.

بیرق‌های سیاه عزا، بر گنبد نورانی حرم حضرت معصومه(س) خیابان‌ها و میدان‌ها افراشته شده است و هیئت‌های سینه‌زن و زنجیرزن سیاه‌پوش بر گرداگرد حرم کریمه اهل‌بیت(ع)، بر سر و سینه می‌زنند و بر مظلومیت آن حضرت اشک ماتم می‌ریزند.

از نخستین ساعات صبح امروز دسته‌های سینه‌زنی از نواحی مختلف شهر قم به‌سمت حرم مطهر فاطمه معصومه(س) حرکت کردند و سخنرانان و مداحان با خطابه و مدیحه‌سرایی گوشه‌ای از زندگی حضرت زهرا(ع) را برای سوگواران بیان کردند.

هم‌اکنون حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) پذیرای گروه کثیری از زائران و شهروندان عزادار قم است که در قالب دسته‌های سینه‌زن و زنجیرزن جهت عزاداری و عرض تسلیت به کریمه اهل‌بیت(ع) وارد این حرم مطهر می‌شوند.

همچنین آیین سوگواری شهادت جانسوز حضرت فاطمه(ع) در مسجد جمکران، دفاتر و بیوت مراجع تقلید و بقاع متبرکه امامزادگان برپا شده است و سخنرانان و مداحان اهل‌بیت(ع) گوشه‎‌ای از زندگانی گهربار و سیره آموزنده بی‌بی دو عالم را برای مردم تبیین می‌کنند.

اخبار مرتبط

مراسم عزاداری شام غریبان

حضور اسماعیلی در عزاداری امام حسین (ع)

برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی، روز جمعه در سراسر کشور/ مصلی میزبان تهرانی‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha