شیخ نعیم قاسم:

حزب الله با شعار تداوم مقاومت و خدمت به مردم وارد انتخابات خواهد شد

حزب الله با شعار تداوم مقاومت و خدمت به مردم وارد انتخابات خواهد شد

به گزارش سراج24؛ «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان طی یک مراسم تجلیل، در سخنانی آخرین تحولات این کشور را مورد بررسی قرار داده و گفت،  لبنانیها امروز در شرایط سختی در سطوح سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، مالی، معیشتی و فرهنگی به سر می‌برند. مردم احساس می‌کنند که هرج و مرج در همه سطوح جامعه وجود دارد. بنابراین اگر می خواهیم از این هرج‌ومرج خلاص شویم و به سمت راه‌حل حرکت کنیم باید مشکلات را تشخیص داده و تعداد آنها را بدانیم.

به نوشته العهد، شیخ نعیم قاسم افزود، امروز دستگاه قضایی لبنان از طریق  بازپرس قضایی آن موجب ایجاد یک شکاف بزرگ در سیستم قضایی شده و مشکل بزرگی را در کشور به وجود آورده است.  علت این امر مداخله دستگاه قضایی در اختیارات پارلمان در بازخواست از روسا و نمایندگان و وزیران است. زمانی که دستگاه قضایی می‌تواند از قضات خود بازخواست کند باید این اجازه صادر شود تا پارلمان نیز بر اساس صلاحیت خود از اعضایش بازخواست کند.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تصریح کرد، هرچه که باشد ما امروز با مشکل بزرگی روبرو هستیم و پیامدهای آن غیر عادی است.  یکی از پیامدهای این مشکل آن است که کشور را تکان داده و زندگی را در لبنان مختل کرد.  عدم تشکیل جلسات دولت در نتیجه مشکلی به نام بازپرس قضایی (پرونده انفجار بندر بیروت) بوده است.

وی در ادامه اظهار داشت، اما این مشکل چگونه حل میشود؟ روشن است که این مشکل یا از طریق دستگاه قضایی حل می شود و یا از طریق پارلمان یا هیئت دولت. این 3 نهاد برای حل این مشکل راهکارهایی دارند پس باید با یکدیگر همکاری کنند.

شیخ نعیم قاسم در ادامه به انتخابات پارلمانی لبنان پرداخته و گفت، واضح است که نبرد انتخاباتی پیش رو بسیار داغ است.  در این میان طرف مقابل با حمایت بین المللی و پول آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس به دنبال سیطره بر ارکان قدرت در لبنان و پارلمان آن است.  شعار تبلیغاتی طرف مقابل در این انتخابات، دشمنی با حزب الله و متحدانش است. به همین دلیل می بینیم که همواره این طرف ها ضد حزب الله و هم پیمانان آن حرف می‌زنند و بر این باورند که با این روش می‌توانند نظر آمریکا و اروپا و برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس را جلب کنند.

این مقام حزب‌الله تاکید کرد،اکنون سوال میکنیم که برنامه انتخاباتی این طرفها کجاست؟ آیا آنها به اتحاد و یکپارچگی کشور علاقه دارند؟ آیا آنها برای آزادی لبنان تلاش خواهند کرد یا با اشغالگری اسرائیل و تداوم تهدیدهای آن همسو هستند و می‌خواهند قدرت مقاومت را سلب کنند تا اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها در لبنان هر کاری که می خواهند انجام دهند.

شیخ نعیم قاسم  اظهار داشت، صاحبان شعار دشمنی با مقاومت کسانی هستند که در 30 سال گذشته در لبنان در راس قدرت قرار داشته و در نتیجه، شریک فساد در این کشور هستند. هدف طرف مقابل حزب الله در انتخابات این است که اهرم قدرت را به دست گرفته و بر پارلمان مسلط شود تا بتواند سیاست‌های خود را مدیریت کند.

معاون دبیر کل حزب الله گفت، این افراد کشور را ویران کردند و اکنون گروهی از جامعه مدنیِ وابسته به سفارت آمریکا به آنها اضافه شدند.  این طرفها کسانی هستند که طی دو سال گذشته با ایجاد ناآرامی و هرج و مرج در لبنان نتوانستند به اهدافی که می خواهند برسند.

وی در ادامه همچنین تاکید کرد، در این میان برخی نیز وجود دارند که می خواهند به مردم خدمت کنند. منظور ما این افراد نیستند بلکه منظور ما طرفهایی هستند که شعار دشمنی با حزب الله و متحدانش را سرمیدهند و فردا که پاسخ سخنان من را بدهند مشخص خواهد شد آنها دقیقا چه کسانی هستند.

شیخ نعیم قاسم در ادامه گفت، ما صراحتاً با دو عنوان در انتخابات پارلمانی مشارکت خواهیم کرد: عنوان اول ادامه مقاومت، پروژه آزاد سازی و محافظت از کشور در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی است.  عنوان دوم خدمت به مردم با برنامه یکپارچه اجتماعی- اقتصادی می باشد که البته قبل از انتخابات اعلام خواهیم کرد.  هدف ما از این برنامه ساختن یک لبنان قدرتمند و کمک به توسعه کشور و مقابله با فساد و فاسدان است.

پیشتر «میشل عون» رئیس جمهور لبنان اعلام کرد که زمان برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور تغییر کرده و از 27 مارس 2022 به مه  این سال موکول شده است.

به گفته میشل عون انتخابات پارلمانی لبنان قرار است از تاریخ 8 تا 15 مه 2022 برگزار شود.

اخبار مرتبط

توان پهپادی و موشکی حزب الله خواب از سر تل آویو ربوده است

حزب الله لبنان خواستار تشکیل دولت جدید بدون وقت کشی شد

شیخ نعیم قاسم: مقاومت در بهترین شرایط ممکن قرار دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha