رئیس قوه قضاییه:

صاحبان تجربه به میدان بیایند/ شعارها تبدیل به عمل شود

صاحبان تجربه به میدان بیایند/ شعارها تبدیل به عمل شود

به گزارش سراج24؛ محسنی‌اژه‌ای در گرگان گفت: اصناف و بخش خصوصی و تولیدکنندگان، اتحادیه‌ها و مردم بیشتر باید به میدان بیایند و فعال باشند و توضیحات خود را بیان کنند و کسانی که صاحب تجربه هستند به میدان بیایند.

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای صبح امروز در جلسه نشست با فعالان اقتصادی استان اظهار کرد: شعارها تا زمانی که تبدیل به عمل نشود، فایده‌ای ندارد.

وی ادامه داد: تمام فشار دشمن بر جنگ اقتصادی است و تصور می‌کند با این فشار به تعبیر خودش فوق‌العاده می‌تواند صبر مردم را لبریز کند.

رئیس قوه قضاییه گفت: یکی از مسائل اولویت‌دار امروز ما مسئله تولید، اشتغال و اقتصاد است، چندین سال است که مقام معظم رهبری بر این موضوع تاکید داشته و دارد و متاسفانه خیلی از ما در این عرصه کوتاهی کردیم و اگر از چند سال گذشته در عرصه تولید تمهیدات لازم را داشتیم و از تولید و رفع موانع تولید حمایت می‌کردیم امروز خیلی شرایط بهتری داشتیم و دشمن امروز اینگونه امید به شکست ما نبسته بود.

* مردم از بیان نظرات نترسند من از انتقاد و پیشنهاد حمایت می‌کنم‌

اژه‌ای بیان کرد: مسائل استان‌ها را باید با کمک همان استان مسئله را حل کنیم چون مشکلات هر استان متفاوت است.

وی اضافه کرد: برای مسائل مشترک استان‌ها می‌توان موضوعات را در تهران تصمیم‌گیری و پیگیری کرد اما مشکلات استان‌ها باید با کمک مدیران همان استان حل شود.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: وضع موجود استان گلستان با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های استان اصلا مطلوب نیست.

* اختلاف در پیشرفت در نقاط مختلف استان وجود دارد

محسنی‌اژه‌ای بیان کرد: در یک استان صحیح نیست آنقدر اختلاف پیشرفت و زیرساخت در نقاط مختلفش وجود داشته باشد و باید در گلستان یک تحول جدی شکل بگیرد.

وی بیان کرد: پیشنهادم این است کارگروه مشترکی از دولت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده ولی فقیه، نماینده قوه قضاییه، نیروی امنیتی و انتظامی، نماینده اصناف تشکیل شده و مشکلات استان را احصا، انعکاس و پیگیری کند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: باور جدی من این است درصد بالایی از مشکلات با تشکیل همین کارگروه در استان حل خواهد شد.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به مشکلات پتروشیمی گفت: این کارگروه می‌تواند مشکلات را با جزییات شناسایی و من قول می‌دهم مشکلات حقوقی آن را با جدیت پیگیری و حل خواهم کرد.

وی افزود: تقاضا دارم کمی از خودمان مایه بگذاریم و دولت، مجلس و قوه قضاییه را کمک کنیم و از بیان نقطه نظرات نترسیم.

رئیس قوه قضاییه گفت: مردم نظر خود را شفاف بگویند و پیشنهادها را برای پیشرفت کشور بیان کنند و معتقدم با همفکری و همکاری هم کار بهتر می‌شود.

محسنی‌اژه‌ای تاکید کرد: من از انتقادها و پیشنهادهای مردمی استقبال می‌کنم چون معتقدم با وحدت می‌توانیم مشکلات را حل کنیم.

* کسانی که صاحب تجربه هستند به میدان بیایند

وی اضافه کرد: اصناف و بخش خصوصی و تولیدکنندگان، اتحادیه‌ها و مردم بیشتر باید به میدان بیایند و فعال باشند و توضیحات خود را بیان کنند و کسانی که صاحب تجربه هستند به میدان بیایند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به احیای خلیج گرگان، تصریح کرد: من به دنبال این هستم راهکار قانونی پیدا کنم که ما به‌جای آنکه فردی را چند هزار میلیارد تومان جریمه کنیم و به زندان بیاندازیم وی را محکوم به احیای خلیج گرگان با تکمیل فلان پروژه کنیم.

اخبار مرتبط

کوتاه کردن فرآیند دادرسی یک ضرورت غیرقابل کتمان است

۱۰ راهکار رئیس قوه قضاییه به دستگاه‌های حاکمیتی برای قضازدایی

بازدید رئیس دستگاه قضا از زندان مرکزی اصفهان/ گفت‌و‌گوی محسنی‌اژه‌ای با محکومان حوادث آبان 98

0 نظر

ارسال نظر

capcha