حمایت دولت، مسیر صادرات را تسهیل کرده است

حمایت دولت، مسیر صادرات را تسهیل کرده است

به گزارش سراج24؛ «علیرضا پیمان‌پاک در آیین بیست و پنجمین سالروز ملی صادرات با اشاره به برگزاری نشست صادرکنندگان با رییس جمهوری، اظهار داشت: در این جلسه موارد متعددی از مشکلات صادراتی مطرح شد که با دستور رییس دولت پیگیری‌ها انجام شد و گشایش‌هایی را به دنبال داشت که صدور مجوز صادرات تجهیزات پزشکی نمونه‌ای از آن است.
وی با اشاره به تسهیل روند واردات در مقابل صادرات، خاطرنشان کرد: با پشتیبانی دولت رفع موانع سرعت گرفته است که ادامه آن، کشور را به هدف دو برابری جهش صادراتی می‌رساند.
پیمان پاک با بیان اینکه تغییر رویکرد در دستگاه‌های درگیر صادرات موجب بهبود زیرساخت‌های تجاری شده است، تاکید کرد: بر همین اساس، نقشه راه دقیقی از تولید، بسته‌بندی، توزیع، حمل و نقل و بازاریابی برنامه‌ریزی شده است تا پیش نیاز جهش صادراتی فراهم و با هماهنگی دولت به نتیجه برسد.
وی با تاکید بر اینکه ۲۶ دستگاه در مراحل صادرات حضور دارند، تاکید کرد: سازمان توسعه تجارت به عنوان پنجره واحد صادرات با هم‌افزایی نهادهای مرتبط به دنبال تسهیل روند تجاری است زیرا با مشخص شدن گلوگاه‌ها می‌توان به سمت عملیاتی و اجرایی شدن پیمان‌ها و توسعه مبادلات گام برداشت.  
پیمان پاک با تاکید بر اینکه بخش لجستیک شامل دریایی، جاده‌ای و ریلی باید به طور جدی مورد توجه باشد، تصریح کرد: ۱۰ درصد هزینه برای حمل و نقل کشور ۱۰۰ درصد جهش صادراتی را به دنبال خواهد داشت.
وی افزود: حل مشکلات پایانه‌های صادراتی، احیای سیستم های بانکی، ایجاد اتاق تهاتر و اصلاح قوانین و مقررات با هم اندیشی دولت و بخش خصوصی، صادرات را به سرعت افزایش خواهد داد.
پیمان پاک با تاکید بر اینکه اجرای این برنامه ها با انجام کار مشترک با بخش خصوصی امکان‌پذیر است، تصریح کرد: بر همین اساس نقشه راهی تعیین شده است که تسهیل فرآیند تجاری را به دنبال دارد و توسعه صادرات را ممکن می‌کند.

اخبار مرتبط

سهم ایران در بازار روسیه می‌تواند ارتقاء پیدا کند

تشکیل کمیته مشترک دولت و مجلس در مورد حذف یا ابقای ارز 4200 تومانی

رونق تولید و تجارت و رشد 40 درصدی صادرات غیر نفتی در سال جاری

0 نظر

ارسال نظر

capcha