اولیانوف:

عملگرایی همه طرف‌ها در نشست برجام مانند ایران الزامی است

عملگرایی همه طرف‌ها در نشست برجام مانند ایران الزامی است

به گزارش سراج24؛ اولیانوف در حساب توییتری خود نوشت: دلایلی برای این باور دارم که ایران امروز در نشست کمیسیون مشترک (برجام) عملگرایی زیادی از خود نشان داد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین المللی در ادامه افزود: همین امر برای سایر شرکت کنندگان در گفت وگوهای وین الزامی است، از طریق تلاش‌های عملی مشترک ما شانس واقعی برای موفقیت داریم.

اولیانوف همچنین در مورد ادامه روند نشست کمیسیون مشترک برجام گفت: مذاکرات وین بر اساس پیش نویس‌های تدوین شده تا ۲۰ ژوئن (پایان دور ششم) انجام خواهد شد اما ایده‌های جدید ایرانی باید به درستی مورد بحث و بررسی قرار گیرد، این یک روال در دیپلماسی چندجانبه است.

نشست کمیسیون مشترک برجام که با حضور نمایندگان ایران، گروه ۱+۴ و اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ برگزار شد تا درباره متون پیشنهادی ایران گفت‌ وگو شود، پایان یافته و در این نشست مقرر شد گفت‌ وگوها در خصوص متون پیشنهادی در سطوح مختلف ادامه یابد. 

این نشست در واقع ادامه دور هفتم گفت‌ وگوها برای احیای مفاد برجام بشمار می‌رود که از دوشنبه گذشته (هشتم آذر) در وین آغاز شد. 

در نشست روز گذشته کمیسیون مشترک برجام، حاضران در خصوص نحوه ادامه گفت‌ وگوها به بحث و تبادل نظر پرداختند. باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین با تشریح مبانی پیشنهادات ایران، بر جدیت و حسن نیت ایران در گفت‌ وگوها تأکید کرد. 

در این نشست مقرر شد گفت‌ وگوها در خصوص متون در سطوح مختلف ادامه یابد.

اخبار مرتبط

رئیس‌جمهور فرانسه خواستار بازگشت نفت ایران به بازار جهانی شد

بن بست مذاکرات وین را حل کردیم

قطعنامه ضد ایرانی منجر به تشدید تنش می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha