وزیر جهاد کشاورزی:

توجه به آبخیزداری، کشاورزی لرستان را متحول می‌کند

توجه به آبخیزداری، کشاورزی لرستان را متحول می‌کند

به گزارش سراج24؛"سیدجواد ساداتی‌نژاد" روز جمعه در بازدید از عملیات اجرایی حوضه آبریز شمال خرم‌آباد اظهار داشت: لرستان قطب کشاورزی و دامپروری کشور است و دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری در توسعه کشاورزی و دامپروری است.

وی اظهار داشت: باید ظرفیت بی‌نظیر دِیم در باغ‌ها و اراضی شیب‌دار این استان احیا شود.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مشکل اشتغالزایی در لرستان گفت: باید آبخیزداری در این استان توسعه یابد و در مصوبه سفر استانی اعتبار خوبی برای توسعه فعالیت‌های آبخیزداری و حفظ آب و خاک این استان دیده شده است.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه لرستان قطب کشاورزی و دامپروری کشور است گفت: بنابر مطالعات انجام شده و توسعه صنایع تبدیلی در این منطقه تلاش می‌شود از خام‌فروشی در این استان جلوگیری شود.

نجات جنگل‌های زاگرس

وزیر جهاد کشاورزی همچنین گفت: در راستای جلوگیری از زوال جنگل‌های زاگرس نیز اعتبار بسیار خوبی دیده شده است که امیدواریم بتوانیم در این سفر ستاد "نجات جنگل‌های زاگرس" را آغاز کنیم و در این راستا با توجه به ظرفیت سازمان جنگل‌ها تلاش می‌شود این میراثِ بین نسلی حفظ شود.

وی افزود: باتوجه به بازدیدهای شهرستان‌های سلسله و دلفان و دیگر ظرفیت‌های استان تلاش می‌شود در زمینه ایجاد اشتغال جدید بر پایه ظرفیت‌های دامپروری و کشاورزی کارهای موثری انجام شود و دامپروری در حوزه صنعتی ظرفیت بسیار خوبی است که باید توسعه پیدا کند.

ساداتی‌نژاد گفت: لرستان در حوزه گلخانه‌ها وضعیت مناسبی ندارد و فقط  ۷۵ هکتار گلخانه در این استان وجود دارد و در این زمینه باید از طریق ارائه تسهیلات بانک کشاورزی اقدام شود و برای سرمایه‌گذاران مصوبات خوبی در نظر گرفته شده است.

لرستان و رتبه نخست آبزی‌پروری

وزیر جهاد کشاورزی افزد: در حوزه آبزی‌پروری هم لرستان رتبه نخست کشور را دارد و در زمینه شهرک‌ها نیز مصوبات خوبی برای این استان در نظر گرفته شده است. 

حوضه آبریز شمال خرم‌آباد به مساحت ۴۲ هزار و ۹۰۰ هکتار و حجم کل عملیات ۳۶۵ هزار و ۸۳۰ متر مکعب و حجم مخازن پس از اجرای کامل سه میلیون و ۸۲۴ هزار و ۴۵۰ متر مکعب در حال اجرا است.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور صبح روز جمعه به همراه برخی از وزرا و اعضای هیات دولت در یازدهمین سفر استانی خود وارد فرودگاه خرم‌آباد در استان لرستان شد.

 آیت الله رییسی در بدو ورود به فرودگاه خرم آباد مورد استقبال مسوولان لرستان از جمله نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، برخی نمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی و مقامات لشکری و کشوری قرار گرفت.

وزرای جهاد کشاورزی، نیرو ، صنعت ، معدن، تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش  و جوانان و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، برخی معاونان وزرا و روسای سازمان‌های مختلف کشوری، آیت‌الله رئیسی را در یازدهمین سفر استانی همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

تنش شدید آبی در دیار چشمه‌ها

تخلفی در زمینه واردات نهاده‌های دامی صورت نگرفته است

برگزاری اجتماع بزرگ "سلام فرمانده" در دورود

0 نظر

ارسال نظر

capcha