دور جدید جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) آغاز شد/ رونمایی از 8 محصول جدید

دور جدید جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) آغاز شد/ رونمایی از 8 محصول جدید

به گزارش سراج24؛ آیین رونمایی از ۸ محصول رسانه‌ای مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی امروز با حضور قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی، معاون برون مرزی صداوسیما، معاون صدای رسانه ملی، معاون اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان و اهالی رسانه برگزار شد.

* رونمایی از نرم‌افزار «حرم مجازی»

از جمله محصولات مهم رونمایی شده در این مراسم، نرم‌افزار «حرم مجازی» است که به همت مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی طراحی شده است.

شبیه‌سازی واقعیت مجازی حرم با جزئیات کامل به همراه شبیه‌سازی جمعیت، مسیریابی در حرم مطهر، معرفی رواق‌ها، اماکن، مراکز علمی و آموزشی، پارکینگ‌ها، دسترسی به بخش نذورات، بانک احادیث، زندگی‌نامه امام رضا (ع)، آداب زیارت و زیارت‌نامه به صورت موشن‌گرافی و پخش مستقیم از حرم مطهر از امکانات و قابلیت‌های نرم‌افزار حرم مجازی است.

* پوستر دومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) رونمایی شد

در این مراسم همچنین پوستر و تیزر دومین جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) رونمایی شد تا دومین دوره این جشنواره به طور رسمی کار خود را آغاز کند.

مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی با برگزاری این جشنواره اهداف مهمی از جمله شناسایی و شبکه‌سازی خادمان رسانه‌ای، تعمیم و گسترش تولیدات رسانه‌ای مرتبط با سیره رضوی در بستر رسانه‌های گوناگون به ویژه رسانه‌های نوین و همچنین عمق‌بخشی به محتوای رسانه‌ای مرتبط با سیره و معارف رضوی را دنبال می‌کند که با مشارکت اصحاب رسانه و عموم مردم محقق خواهد شد.

* شروع به کار سایت شبکه ماهواره‌ای امام رضا (ع)

همچنین سایت شبکه ماهواره‌ای امام رضا (ع) به‌طور رسمی در این مراسم آغاز به کار کرد. با راه‌اندازی این سایت به آدرس imamreza.net امکان پخش زنده برنامه‌های حرم مطهر رضوی در حوزه داخلی و بین‌المللی به زبان‌های فارسی، اردو، انگلیسی و عربی فراهم شد.

علاوه بر پخش زنده برنامه‌های حرم مطهر رضوی، تولیدات صوتی و تصویری مدیریت رسانه‌های صوتی و تصویری آستان قدس رضوی نیز برای استفاده علاقه‌مندان روی این وب‌سایت قرار می‌گیرد. از دیگر ویژگی‌های این سایت می‌توان به قرار گرفتن پخش زنده و تولیدات همه برنامه‌های شبکه ماهواره‌ای امام رضا(ع) اشاره کرد.

* رونمایی از کتاب اطلس جغرافیای آستان قدس رضوی

دیگر محصول رونمایی شده در این مراسم، کتاب اطلس جغرافیای آستان قدس رضوی بود که در آن، تمامی مراکز، نهادها، حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی آستان قدس رضوی و همچنین همه خدمات، فعالیت‌ها، دفاتر و مؤسسات، مراکز، سازمان‌ها، موقوفات مهم و پروژه‌های بزرگ عمرانی این آستان معرفی شده است.

* رونمایی از مجموعه مستند خدام حرم

مجموعه مستند خدام حرم مطهر رضوی دیگر محصولات فرهنگی رونمایی شده در این مراسم بود که همزمان با رونمایی از آن، ۶ خادم و پیشکسوتی که در این مستند به زندگی آن‌ها پرداخته شده است، تجلیل شدند.

همچنین با حضور معاونان سازمان صداوسیما، استودیوی رادیویی شهید حاج قاسم سلیمانی در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی افتتاح شد. طرح پژوهشی اطلس جامع زیارت و ضمائم روزنامه قدس از دیگر محصولات مرکز ارتباطات و رسانه آستان قدس رضوی است که در این مراسم رونمایی شد.

اخبار مرتبط

عذرخواهی رییس صداوسیما از رهبر معظم انقلاب

از در و دیوار حرم امام رضا(ع) رأفت می‌بارد

مراسم یادبود نادر طالب زاده برگزار می شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha