سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

حضرت زینب(س) الگوی شایسته برای پرستاران است

حضرت زینب(س) الگوی شایسته برای پرستاران است

به گزارش سراج24؛ زهرا شیخی نماینده مردم اصفهان و سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه 18 آذرماه 1400 در جشن ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار که در بیمارستان نجمیه برگزار شد، ضمن گرامیداشت سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب علیهاالسلام و روز پرستار گفت: پرستاری شغل پرزحمت و ارزشمند و حرفه‌ای مقدس است و حضرت زینب(س) مصداق ظاهری و باطنی پرستار بوده و الگوی شایسته ای برای کادر درمان است.

وی افزود: مقام معظم رهبری، پرستاران، این سپیدپوشان سخت کوش را، همانند فرشتگان رحمت و ملائکه آسمانی می داند و درباره پرستاران می فرماید: «آن وقت که بیمار از همه جا دستش کوتاه است، در آن ساعاتی که حتی همسر، فرزندان و پدر و مادر بیمار هم بالای سرش نیستند، چشم امیدش بعد از خدا، به پرستار است، و این پرستار است که مثل ملائکه آسمانی، مثل فرشتگان رحمت، به دردها، مشکلات و نیازهای جسمی و عاطفی او پاسخ می دهد».

نماینده مردم اصفهان با اشاره به اینکه زحمت درمان بیمار بیشتر با پرستاران است که شبانه‌روز وقت خود را برای مداوای بیماران می‌گذرانند گفت: کار پرستاران بسیار سخت است و بعضاً خانواده‌های آنها نیز درگیر می‌شوند.

شیخی بیان داشت: شما پرستاران شغل و حرفه سخت و با اهمیتی دارید و این عمل در نزد خداوند، پاداش و ارزش والایی دارد و شما عزیزان باید قدر خودتان و کارتان را بدانید.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: سعی کردیم در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به مشکلات کادر درمان و پرستاران رسیدگی کنیم.

اخبار مرتبط

پرستاران در پاندمی کرونا صحنه دیگری از فداکاری را رقم زدند

اطلاعات دقیقی از سازوکار کواکس نداریم/ بازی «دوگانه سلامت-مذاکره» خیانت است

خلاقیت یک آموزگار در تبریک روز پرستار با ترویج فرهنگ در خانه ماندن

0 نظر

ارسال نظر

capcha