نصب برچسب نرخنامه مصوب کرایه تاکسی در همدان/ افزایشی در کرایه نداریم

نصب برچسب نرخنامه مصوب کرایه تاکسی در همدان/ افزایشی در کرایه نداریم

به گزارش سراج24 از همدان، اخیرا مردم همدان نسبت به افزایش کرایه‌های برخی از خطوط تاکسی از سوی بعضی از رانندگان گلایه‌هایی داشتند و اظهار می‌کردند که این رانندگان هر کدام نرخی را برای خود تعیین کرده‌اند و اعتراض هم می‌کنند با برخورد نامناسبی از سوی آنها مواجه می‌شوند.

این امر اخیرا باعث شد شهروندان از راه‌های مختلف اعتراض خود را به گوش معاونت تاکسیرانی سازمان شهرداری همدان برسانند که روز گذشته از سوی این سازمان شاهد نصب برچسب قیمت بر روی تاکسی‌های همدان بودیم.

سرپرست معاونت تاکسیرانی و حمل‌ونقل بار و کالای شهرداری همدان نسبت به این مسئله در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: برابر مصوبه شورای اسلامی شهر، نرخنامه مصوب کرایه تاکسی هر سال مشخص و روی خودروها نصب می‌شود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و ضرروت کاهش تعداد مسافرها دو سال نصب نشده بود.

محمود حضرتی بیان کرد: اخیرا به درخواست شهروندان با مراجعات حضوری به شهرداری و اعلام از طریق سامانه 137 و رسانه‌ها که نرخ ها مصوب نیست و برخی از خطوط مبلغ بیشتری از مردم دریافت می‌کنند، نرخنامه بار دیگر بر روی تاکسی‌ها نصب شد.

وی خاطرنشان کرد: نرخنامه مصوب شورای شهر به تایید کمیته تطبیق فرمانداری و ستاد تنظیم بازار مجدد بر روی تاکسی‌ها نصب شد که شهروندان بدانند مبلغ یک کرایه چقدر است که البته افزایش قمیتی هم تا پایان سال ندارد.

سرپرست معاونت تاکسیرانی و حمل‌ونقل بار و کالای شهرداری همدان با بیان اینکه کمیسیون نرخ‌گذاری طبق قانون قبل از عید نوروز باید بررسی و کارشناسی کند خاطرنشان کرد: این امر با دعوت و حضور مسوولان خطوط در حال انجام است و کار کارشناسی انجام می‌گیرد تا بتوانیم قیمت‌های واقعی را به تاکسیداران ابلاغ کنیم.

وی با اشاره به اینکه برخی از خطوط قیمت‌های بسیار پایین دارند و برخی نرمال و برخی بالا که کارشناسی خواهیم کرد تا برابر قوانین و ضوابط موجود، نرخ واقعی را ببینیم و به شورای شهر برای تصویب پیشنهاد دهیم تاکید کرد: با این اقدام شاهد برابری در قیمت‌ها بر اساس میزان مسافت طی شده خواهیم بود و این مهم به درخواست شهروندان است.

حضرتی گفت:‌ در حال حاضر ستاد ملی کرونا مصوب شهر همدان، فعلا در خصوص تعداد مسافر در تاکسی‌ها به ما چیزی ابلاغ نکرده‌ است و همچنان باید سه مسافر در تاکسی سوار شوند و مبلغ یک نفر نیز سرشکن شود.

وی با تاکید به اینکه شهروندان نیز به سرشکستن مبلغ کرایه یک نفر بر دیگر مسافران رضایت دارند خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دنبال فرهنگ‌سازی هم هستیم تا تعداد سرنشینان تاکسی را در سواری برای همیشه سه نفر کنیم چراکه باعث آسایش مسافران به خصوص خانم‌ها خواهد بود و این درخواستی است که از ما دارند.

اخبار مرتبط

فاز نخست انتقال آب از سد تالوار تکمیل شد

تاسیسات آب‌رسانی به همدان آزمایش نهایی شد

گرانی لوازم‌التحریر در اصفهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha