آیت الله نوری همدانی تاکید کرد؛

ضرورت حاکم شدن فضای اخلاق ادب و احترام در آموزش و پرورش

ضرورت حاکم شدن فضای اخلاق ادب و احترام در آموزش و پرورش

به گزارش سراج24؛ آیت الله نوری همدانی صبح دوشنبه در دیدار با یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کار معلمی را بسیار با ارزش و رسالت انبیا عنوان کرد و گفت: معلم در اسلام جایگاه رفیعی دارد که باید قدردان این توفیق الهی باشند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: معلمانی که سرنوشت کودکان نوجوانان و جوانان ما را رقم می‌زنند باید ابتدا خود را ساخته باشند تا بتوانند گفتار و رفتار آنها در روح و روان دانش‌آموزان اثرگذار باشد.

وی تصریح کرد: کار معلمی را نباید به دید یک شغل نگاه کرد بلکه معلم باید دانش آموزان را به عنوان یک امانت الهی در دست خود تلقی کند و برای اعتلای علمی و اعتقادی آنها تلاش کند.

استاد سطوح عالی حوزه با اشاره به اینکه همه علوم به دست آمده به همت و تلاش دانشمندان اسلامی بوده است ادامه داد: امروز از بسیاری از دانشمندان ما در کشورهای غربی به بزرگی یاد می‌شود و این بیانگر این است که کشور ما دارای استعداد و نخبگان فراوان است که می‌تواند با تعلیم و تربیت مناسب این استعدادها را کشف و شکوفا کرد.

آیت الله نوری همدانی گفت: امروز جوانان و نوجوانان کشورمان جایگاه علمی برتری را در دنیا دارند که این ظرفیت‌ها باید شناسایی و برای ارتقای علمی و پرورش آنها تلاش شود.

وی خشونت و تنبیه در نظام آموزشی را و دیدگاه اسلام حرام دانست و افزود: باید در آموزش و پرورش ما اخلاق ادب و احترام حاکم شود تا نسل آینده هم از این خصلت برخوردار شوند.

مرجع تقلید شیعیان در انتها با اشاره به سفر نخست وزیر فرانسه به کشورهای عربستان و امارات و رایزنی برای فروش سلاح و تسلیحات به این کشورها گفت: از نظر فقه اسلام خرید و فروش تسلیحات برای کشتار انسان حرام است و دستان بقیه کشورهای اسلامی به جای تعامل و دوستی با کشورهای همسایه به دنبال جنگ افروزی و خرید تسلیحات کشتار جمعی هستند.

اخبار مرتبط

یوسف نوری: کاغذ داخلی هویت ملی ماست /محمد مهدی اسماعیلی: ایران نوشت امروز به عنوان یک نماد مهم در حوزه استقلال فرهنگی کشور است +ویدئو

پاسخ وزیر آموزش و پرورش به منتقدان بازگشایی مدارس

حوزه علمیه بدون پاسخگویی منزوی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha