افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر

افزایش آلودگی هوای چهارکلانشهر

به گزارش سراج24؛ صادق ضیاییان در گفت و گویی افزود: امروز (۱۵آذر) با گذر موج تراز میانی جو از نیمه شمالی کشور در مناطقی از غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در زنجان، قزوین، البرز و تهران ابرناکی، رگبار باران و گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: در ارتفاعات بارش برف و بعد از ظهر در شرق و شمال شرق وزش باد شدید رخ می‌دهد. سه شنبه(۱۶آذر) جوی آرام و پایدار در غالب مناطق کشور حاکم است.

وی در ادامه گفت: بعدازظهر چهارشنبه(۱۷آذر) در آذربایجان غربی، کردستان و آذربایجان شرقی ابرناکی، رگبار پراکنده گاهی وزش باد شدید و افزایش نسبی دما رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: پنجشنبه (۱۸آذر) علاوه بر استان‌های آذربایجان غربی، کردستان و آذربایجان شرقی در کرمانشاه، همدان، زنجان و اردبیل نیز رگبار باران گاهی وزش با شدید و در مناطق مرتفع بارش برف پیش بینی می شود.

وی در ادامه گفت: جمعه(۱۹آذر) در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده و در مرکز، شرق و دامنه‌های جنوبی البرز در تهران و سمنان وزش باد پدیده غالب خواهد بود.

به گفته ضیاییان از بعدازظهر سه شنبه (۱۶آذر) تا پنجشنبه (۱۸آذر) افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج ، اصفهان و مشهد افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۶آذر) صاف تا قسمتی ابری همراه با غبارمحلی با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۱۷ آذرماه) صاف و غبارآلود با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵و ۱۶ آذرماه) بندرعباس با دمای ۲۸و۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز و همدان با  دمای ۹ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

اخبار مرتبط

هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم است

امیدی تازه برای باز شدن گره کور آلودگی هوا

اخطار سازمان بازرسی کل کشور به سازمان محیط زیست

0 نظر

ارسال نظر

capcha