رئیس کمیسیون طرح حمایت از کاربران فضای مجازی:

آخرین وضعیت طرح حمایت از کاربران در مرکز پژوهش‌ها

آخرین وضعیت طرح حمایت از کاربران در مرکز پژوهش‌ها

به گزارش سراج24؛ رضا تقی‌پور انوری در گفتگویی اظهار داشت: جلسات بررسی پیشنهادات مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات درباره طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی، به زودی آغاز می‌شود.

وی اظهار داشت: پس از ارجاع طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی به مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، برای بررسی و تطبیق نامه مکتوب وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی در خصوص این طرح، برنامه‌ریزی برای برگزاری جلسات کارشناسی این موضوع آغاز شده است.

رئیس کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی گفت: هم اکنون مطابق با نامه‌ای که از سوی هیأت رئیسه کمیسیون طرح به رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال شده است، درخواست هماهنگی برای برگزاری جلسات صورت گرفته و قرار است که با هماهنگی، زمان برگزاری جلسات و دستور کار آن تنظیم شود؛ پس از این توافق، جلسات را آغاز می‌کنیم.

تقی‌پور انوری ادامه داد: مأموریت مرکز پژوهش‌های مجلس این است که مطابق با نظرات مکتوبی که از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات دریافت شده است، طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی را با این نظرات و پیشنهادات تطبیق داده و آنها را اعمال کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این مرحله نیز از صاحبنظران نظرخواهی خواهد شد، گفت: ما بارها اعلام کردیم که چنانچه نظرات مکتوب از سوی کارشناسان، بخش خصوصی و نهادها به دبیرخانه کمیسیون طرح ارائه شود، حتماً آنها را بررسی کرده و پس از آن از صاحبنظران می‌خواهیم که در جلسه کمیسیون حضور یابند و در مورد نظراتشان توضیح دهند.

تقی‌پور گفت: در مورد پیشنهادات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی بعد از برگزاری جلسات کارشناسی در مرکز پژوهش‌های مجلس، نتیجه را در قالب نسخه نهایی اعلام می‌کنیم.

وی افزود: پیش بینی مان این است که بررسی این پیشنهادات در بازه زمانی ۱۰ روز کاری به اتمام برسد و پس از آن جلسه بررسی طرح در کمیسیون مشترک پیگیری و ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

کارگاه تخصصی سواد فضای مجازی برگزار می‌گردد

ماراتن تولید اپلیکیشن امید برگزار می‌شود

سومین نشست فعالان سواد رسانه‌ای در ایران برگزار می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha