چهارمین رویداد پیشگام در استان البرز برگزار می‌شود

چهارمین رویداد پیشگام  در استان البرز برگزار می‌شود

به گزارش سراج24؛ رویداد پیشگام تاکنون در سه استان همدان،یزد و قزوین برگزار شده است. کنشگران استان قزوین سومین میزبان رویداد پیشگام در مهر ماه 1400 بودند؛ جوانان کنشگر استان در طول فرایند برگزاری رویداد  به ریشه یابی و ارائه راهکار نسبت به مشکلات اصلی استان پرداختند، مشکلاتی چون:طلاق ، کاهش نرخ رشد جمعیت، ناباروری، کم رونق بودن گردشگری استان و ...؛ این کنشگران پایان رویداد را انتهای کار خود ندیدند و پس از گذشت چند ماه از پایان رویداد درحال کنشگری برای کمک به حل مسائل استان هستند.

حالا رویداد پیشگام قصد دارد این مسیر را با کنشگران دغدغه‌مند استان البرز تجربه کند. 

* در پیشگام چه اتفاقی می افتد؟(فرآیند رویداد به طور مختصر)

رویداد پیشگام میدان واقعی حل مسئله برای جوانان مستعدگزینش‌شده استان می‌باشد که در آن طی مدت زمان 16 روز تیم‌های حاضر در رویداد به کمک کارشناسان و اساتید باسابقه مسیر حل‌مسئله را طی خواهند کرد. تیم‌ها در ابتدا بعد از گذراندن کارگاه‌های آموزشی به انتخاب خودشان یکی از مشکلات استان را انتخاب خواهند کرد و سپس باتوجه به آموزش‌هایی که گذرانده‌اند و کمک منتورها تلاش خواهند کرد که آن مشکل را اثبات و علت‌های اصلی آن را پیدا کنند و در نهایت به تولید راهکار و برنامه عملیاتی برای حرکت دادن بازیگران در جهت حل آن مسئله خواهند پرداخت.

ثبت نام شرکت کنندگان می­بایست به صورت تیمی باشد، در صورت ثبت نام فردی، افراد می‌توانند تا قبل از اتمام  زمان ثبت‌نام نسبت به تشکیل تیم خود اقدام کنند، در غیر این صورت، امکان حضور در رویداد برای این بزرگواران فراهم نیست. تیم های شرکت کننده در پیشگام 3،2 یا 4 نفره هستند.

* جزئیات فرایند پیشگام به شرح زیر می‌باشد:      

 

* تفاوت رویداد پیشگام با رویدادهای مشابه چیست؟

1) برخلاف برخی دوره ها که فرآیند یادگیری آموزش محور است، فرآیند یادگیری در رویداد پیشگام عملیات محور است یعنی گروه ها فعالانه به کمک منتورهای خود مسیر حل مسئله را طی می­کنند.

2) هدف پیشگام توانمند کردن افراد و آموزش روش حل مسئله است، محتوای مسئله ها قرار نیست آموزش داده شود. به نوعی ما در پیشگام ماهی فروش نیستیم! ما روش ماهیگیری را آموزش می‌دهیم در نهایت خودتان باید ماهی‌ها را از دریای مشکلات صید کنید.

3) رویداد پیشگام صرفا به یک مسابقه ختم نمی‌شود، بعد از برگزاری فرآیند، کنشگری افراد دغدغه‌مند استان تازه شروع می‌شود. این افراد در صورت پیگیری و تمایل می‌توانند با منتورهای حرفه ای و فعال خود ارتباط داشته و سوالات و موانع خود را به کمک آن ها برطرف سازند.

جوایز رویداد:
در پایان فرآیند رویداد و داوری نهایی به تیم های برگزیده جوایزی اهدا می شود که عبارت اند از:

تیم اول: ۷ میلیون تومان

تیم دوم: ۴ میلیون تومان

تیم سوم: ۲ میلیون تومان

مهلت ثبت‌نام تا 17 آذرماه می‌باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام به لینک https://evand.com/events/pishgam-alborz مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط

ترافیک سنگین در آزادراه کرج - تهران

برگزاری کارگاه آموزشی تولید نرم افزار تلفن همراه

کمک‌رسانی ۳ گروه جهادی دانشجویی به بیمارستان‌ها

0 نظر

ارسال نظر

capcha