ماندگارترین صدای رادیو مازندران دار فانی را وداع گفت

ماندگارترین صدای رادیو مازندران دار فانی را وداع گفت

به گزارش سراج24؛ کریم سلمان‌پور گزارشگر صدا و سیما مرکز مازندران و پیشکسوت رسانه‌ای براثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

سلمان‌پور که تحفه هنر شیراز برای مازندران بود، از ابتدا تا انتها، مظهر و تجلی خلاقیت، لطافت، مهارت و صلابت در تولید گزارش و ارتباط با افکار عمومی در تمامی سطوح و همه اقشار جامعه همراه با تنوع موضوعات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و پیشتر از همه حماسی و ارزشی بود.

وی در سال ۶۳ به صدا و سیمای مرکز مازندران آمد و چون در حال و هوای جنگ و جبهه بود گزارشگری با همان موضوع را ادامه داد و طی سال‌ها فعالیت در صدا و سیمای مرکز مازندران ۱۴ مرتبه به عنوان گزارشگر، نویسنده و تهیه کننده حائز مقام برتر و دریافت لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جوایز شد و طی دو مرحله هم در جشنواره بین المللی رادیوهای جهان به عنوان تهیه کننده برتر و مفتخر به دریافت جایزه بین‌المللی شد.

گلبانگ ساحل، اجتماعی‌ترین جلوه رادیویی سلمان‌پور در طول سال‌های متمادی بود که به‌عنوان یک گزارشگر کاربلد و نافذ، پیوسته‌ترین پیوند رادیو و مردم را در مردمی‌ترین گزارش‌ات اجتماعی‌اش رقم می‌زد.

استاد سلمان‌پور، حرفه‌ای‌ترین گزارشات را در ساده‌ترین قالب‌های گفتاری، در قاب جذاب رادیو مازندران تولید می‌کرد و نه تنها در سطح مازندران، بلکه در قالب رادیوهای سراسری نیز، مشتاقان فراوانی داشت.

سلمان‌پور در برقراری ارتباط با مردم، همچون استاد ارتباطات عمل می‌کرد و به راحتی برای ایجاد یک رابطه صمیمانه و اعتمادبرانگیز، سفره دل مردم را در رادیو می‌گشود و واقعی‌ترین نمود صداقت را در صدای ماندگارش به نمایش می‌گذاشت.

 هادی ابراهیمی  مدیرکل صدا و سیمای مازندران درگذشت مرحوم سلمانپور، ماندگارترین صدای رادیو مازندران را تسلیت گفت در بخشی از این پیام تسلیت آمده است؛ الذین اذا اصابتهم مصیبه قالوا انا لله و انا الیه راجعون
در آخرین روزهای خزان طبیعت، شاهد خزان ناگهانی زندگی بزرگ‌مردی بنام سلمان‌پور عزیز شده‌ایم که اعتباربخشی متقابل رادیو مازندران و صدای ماندگارش، هرگز به فراموشی نخواهد رفت.

کسی تردید ندارد که در حرفه‌ای‌ترین نگاه، سلمان‌پور عزیز به تنهایی، یک رادیو بود.

باید اذعان کرد که علی‌رغم نایل شدن ایشان به مقام بازنشستگی، اما تمام مدیران بر ادامه همکاری‌هایش با رادیو اصرار ورزیده و نخواستند رادیو مازندران را از گزارشات خلاقانه و نقش‌آفرینی‌های بی‌بدیلش محروم نگه دارند.

با ضرس قاطع باید تأکید کنم که صدای مرحوم سلمانپور، ماندگارترین صدای رادیو مازندران خواهد ماند.

اینک در اندوهناک‌ترین لحظات، ایشان در شصت و سه سالمین بهار زندگیش، به خزان دهر سپرده شد و از دار فانی به دیار باقی شتافت، اما تردیدی نیست که نام و مرام ایشان همواره به عنوان یک الگو، سرمشق همه همکاران جوانش در رادیو مازندران باقی خواهد ماند.

اینجانب با آرزوی صبر و شکیبایی و عرض تسلیت به بیت شریف و همکاران ایشان،  از خداوند بزرگ برای ایشان، غفران و رضوان و رحمت واسعه مسئلت می‌نمایم.

اخبار مرتبط

ساکت الهامی از سرمربیگری نساجی برکنار شد

محور کندوان به سمت البرز مسدود است/ ترافیک در هراز

نبود مدیریت حرفه ای بیشترین آسیب را به حوزه کارگری زده است

0 نظر

ارسال نظر

capcha