خطیب جمعه قم مطرح کرد:

دست خالی آمریکا برای ایجاد فشار جدید بر ایران

دست خالی آمریکا برای ایجاد فشار جدید بر ایران

به گزارش سراج24؛ آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه قم، با اشاره به مذاکرات وین گفت: با شرایط مساعدی که برای ایران به وجود آمده است و از طرفی ناکامی دولت آمریکا در تحریم‌های ظالمانه به عنوان آخرین سلاح آمریکا در قبال ایران، دست آمریکا را در تحریم‌ها برای ایجاد فشار بسته است.

خطیب جمعه قم ادامه داد: در چنین شرایطی، ایجاد آشوب و بحران در کشور، ولو به صورت مقطعی، به‌زعم آمریکا و هم‌پیمانان آنان، می‌تواند فضای تنفسی را برای دولت‌های مستکبر فراهم کند تا در سر میز مذاکره بتوانند به حق‌کشی‌های خودشان علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه بدهند و ایران را مجبور کنند، از اصول و ارزش‌ها و مواضع خود کوتاه بیاید، بدیهی است که در چنین شرایطی بحران آب و یا هر مساله دیگری می‌تواند رمز آشوب و فتنه برای دشمنان ما باشد اما هوشیاری مردم کشور در طول این سال‌ها و جدا کردن صف خودشان از فتنه‌گران و آشوبگران عامل اصلی شکست فتنه‌گران و این دولت‌های مستکبر و متجاوز بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان قم عنوان کرد: خشکسالی یکی از مشکلات و معضلات کشور در چند سال اخیر است و این شرایط مردم را بیش از گذشته نسبت به معیشتشان نگران کرده است و نیازمند مدیریت جدید با عزم و اراده جهادی هستیم.

وی افزود: دولت سیزدهم برای حل این مشکل وارد عمل شده و ضمن شنیدن سخن کشاورزان، با کمک مردم به دنبال راهکار عملی و منصفانه برای رفع مشکلات است.

آیت الله سعیدی با اشاره به عملکرد دولت در این مدت گفت: دولت در این مدت کوتاه، خدمات بسیاری انجام داده است و ملت عزیز باید مراقب فتنه‌های دشمن برای مخدوش کردن عملکرد دولت باشد همچنین دولت برای احقاق حق ملت ایران مصمم است و با وجود اینکه مذاکرات هنوز به نتیجه نرسیده است توانسته چند میلیارد از پول‌های بلوکه‌شده ما را آزاد کند و در این مدت تعداد زیادی واکسن وارد کشورمان کرده است.

تولیت حرم کریمه اهل بیت (س) همچنین با اشاره به ۱۶ آذر روز دانشجو و اهمیت و جایگاه دانشجویان افزود: رهبر معظم انقلاب درباره دانشگاه‌ها می‌فرمایند؛ علاوه بر محیط علمی، باید در زمینه فضای معنوی دانشگاه‌ها اهتمام جدی صورت بگیرد.

خطیب جمعه قم همچنین تاکید کرد: مطلب مهم ما، درباره یکی از معضلات اجتماعی است که سوغات غرب است و خانواده‌ها و جوانان را نشانه گرفته و آن ارتباط نامشروع پسر و دختر، تحت عنوان دوستی است. متأسفانه این ارتباط نادرست، تاکنون قربانیان زیادی گرفته است و در اسلام این ارتباط که خارج از چارچوب شرع مقدس و احکام دین است، ممنوع و حرام شمرده شده است.

وی با اشاره به اینکه مکرر از پیامدهای تلخ و خسارت بار ارتباطات نامشروع شنیده‌اید ادامه داد: این همه که در باب عفاف و حجاب و عدم اختلاط زن و مرد گفته می‌شود، برای این است که حرمت و آبروی جوانان و خانواده‌ها حفظ شود و افراد به دام افراد شیاد نیفتند.

اخبار مرتبط

حجت الاسلام علی محمدی: حزب الله از افتخارات جهان اسلام است

تربیت دینی برجسته ترین مولفه برتری نیروهای مسلح ایران است

انتصاب نماینده ولی فقیه در موسسه و روزنامه اطلاعات و مدیر مسئول آن روزنامه

0 نظر

ارسال نظر

capcha