مذنب: برای مبارزه با فساد باید فراتر از مطالبه گری قدم برداریم

مذنب: برای مبارزه با فساد باید فراتر از مطالبه گری قدم برداریم

به گزارش سراج24؛ حسین مذنب مدیر کل بازرسی ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی در نشست ملی مطالبه گران مردمی راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به بیانات مقام‌معظم رهبری مبنی بر اینکه ریشه ی گرفتاری ها: غفلت ها، تنبلی ها و بد عمل کردن های خودمان است و همچنین دشمنان کشورمان هستند که از این مایه ها سوء استفاده می‌کنند اظهار کرد: با نگاهی به تاریخ انقلاب اسلامی، هرجا که متولیان امر را محصور کردیم همانجا فساد به وجود آمده است و هرکجا که مسئولین ۳ قوه پاسخ‌گو بودند شاهد پیشرفت هایی در کشور بوده ایم.

وی پیرامون راه ارتباطی مردم برای مطالبه گری از مجموعه بازرسی ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی گفت: راه های مختلف برای دسترسی مردم برای مطالبه گری، همانند صفحات مجازی فراهم کرده ایم که مردم با ارسال پیام ها موارد را مطرح می کنند و همکاران ما نیز در مبحث شکایات موارد را مورد پیگیری قرار می دهند.

مذنب ادامه داد: در نظر داریم که در قالب بازرسی غیر رسمی، مردمی و به صورت نامحسوس، موارد و تخلفات استان ها شناسایی و پیگیری کنیم.

دبیر کل بازرسی ارزیابی عملکرد و حقوق شهروندان وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: دیدگاهمان این است که باید فراتر از سوت زنی و مطالبه گری قدم برداریم و گلوگاه های فساد را شناسایی و از آنها جلوگیری کنیم.

حسین مذنب خاطر نشان کرد: طبق اطلاعات اعلام شده، 140 گلوگاه فساد در وزارت راه است که مواردی هم از آنها شناسایی شده اما نیازمند بررسی دقیق تری است که به تناسب در استان ها، سازمان ها و شرکت ها باید راه های آنها را ببندیم.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha