حجت الاسلام خاتمی:

ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند

ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران طی سخنانی اظهار داشت:  در بین مفاهیم اخلاق اسلامی هیچ مفهومی جامع تر از تقوا نیست و تقوا به معنای حریم نگه ‌داشتن برای خدا در همه عرصه‌ها است.

وی افزود: آنچه در آخرت اتفاق می‌افتاد را خود انسان در همین دنیا مدیریت می‌کند و بر اساس آیات قرآن، انسان با سبک زندگی و شیوه رفتاری که در دنیا در پیش می‌گیرد بهشت و جنهم خود را در آخرت می‌سازد.

امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های دوم نماز گفت: تقوا محدود به اعمال شخصی نیست و ما باید تلاش کنیم تا در فضای اجتماعی هم تقوا را رعایت کنیم و نباید بگذاریم این فضا آلوده شود.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت شهید مدرس ادامه داد: شهید مدرس انسانی الهی بود و در همه حالات رضایت خدا را در نظر می‌گرفت. این نکته درس بزرگی برای مسئولان است و آنها باید بدانند کسی که برای خدا قدم بر می‌دارد خدا هم او را کمک می‌کند.

وی عنوان کرد: آیت الله مدرس انسانی شجاعی بود و ترس در وجود او راهی نداشت. به همین دلیل هم از اصول خود کوتاه نیامد. ایشان تا آخر عمر خود روحیه ستم ستیزی داشت و مثل کوه در برابر رضاخان ایستاد و در آخر هم به دستور او ترور شد. ستم ستیزی روحیه ای دینی است و به لطف خدا این روحیه در مردم ما زنده است و به همین دلیل مردم ما از نفرت از آمریکا کوتاه نمی‌آیند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: شهید مدرس معتقد به مردم سالاری دینی بود و می گفت اسلام قادر به پاسخگویی به همه نیازهای جامعه است.

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه 12 آذر روز قانون اساسی است گفت: قانون اساسی پایه ای مستحکم است که می شود پایه‌های تمدن اسلامی را بر آن پایه بنا کرد.عمل به قانون اساسی را علاج دردهای اساسی کشور است وهر امری که تخلف از قانون اساسی محسوب شود تخلف از اصل صحیح حرکت انقلابی مردم است بنابراین تخلف از قانون اساسی با انقلابی‌گری سازگار نیست. امروز قانون اساسی ما مترقی ترین قانون اساسی در نیا است زیرا حدود 50 فقیه و مجتهد 90 روز روی کلمه به کلمه این قانون بحث و بررسی کرده اند. آیین نامه مردم سالاری دینی در کشور ما همین قانون اساسی است و تبلور مردم سالاری دینی همین قانون اساسی است.

وی عنوان کرد: قانونمداری یک تکلیف و وظیفه است و کسی که از قانون عبور کند خود محور است و باید با پاسداشت عملی قانون این میثاق ملی را حفظ کرد.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: 16 آذر سالروز فریاد اعتراض ضد آمریکایی دانشجویان عزیز در سال 32 است. در پرونده جنبش دانشجویی مبارزه با آمریکا بسیار جلوه دارد و درخشنده است. جنبش دانشجویی در کشور ما زنده و با نشاط است و به همین ترتیب به راه خود ادامه می‌دهد. در سالهای خفقان جنبش دانشجویی به کار خود ادامه داد و امروز باید فریاد ضد آمریکایی دانشجویان پرخروش تر باشد. از آن زمان تا امروز شرارت آمریکا بسیار شده اما از ضریب نفوذ آن کاسته شده است لذا فریاد ضد آمریکایی ملت ما باید پرشکوه تر باشد.از جنبش دانشجویی انتظار می رود با همان شکوه سابق ضدیت با‌ آمریکا را زنده نگه دارد.

حجت الاسلام خاتمی با اشاره به مذاکرات وین بیان داشت: به لطف خدا هیئتی با تجربه برای مذاکرات رفتند و مواضع خود را در قوا و عمل نشان دادند. مذاکره کنندگان پاره تن ملت هستند و به آنها می‌گویم شما نماینده یک ملت شجاع هستید، بدانید این ملت به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نخواهد داد.

وی در پایان عنوان کرد: دولت سیزدهم خدمات بزرگی در حوزه واکسن انجام داد که با استقبال مردم مواجه شد و از صمیم جان دعا می‌کنم این سید فداکار و مخلص(رئیس جمهور) خداوند قوت بیشتری به ایشان عطا کند. از مردم می‌خواهم که دستور العمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و آرزوی روزی را می‌کنیم که جامعه ما عاری از ویریوس کرونا باشد.

اخبار مرتبط

طوری با سر دسته اغتشاشگران برخورد شود که دیگران هوس اغتشاش نکنند

آیت‌الله خاتمی: فریب‌خوردگان صف خود را از اغتشاش‌گران جدا کنند

آیت الله خاتمی: مطمئن باشید مذاکره‌کنندگان ما به دشمن باج نمی‌دهند

0 نظر

ارسال نظر

capcha