فوت ۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO/ راه‌اندازی۳ پایگاه اورژانس در همدان

فوت ۶ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO/ راه‌اندازی۳ پایگاه اورژانس در همدان

به گزارش سراج24 از همدان، حبیب معصومی؛ رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا در گفت‌وگویی از فوت ۶ نفر در اثر مسومیت به گاز CO طی امسال در استان خبر داد و اظهار کرد: البته این آمار مربوط به ماموریت‌های اورژانس است و آمار دقیق را پزشک قانونی اعلام می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۲۳ نفر در اثرگاز گرفتگی در استان فوت کردند و امسال تاکنون ۶ نفر گفت: از بین ۶ نفر فوتی، دو نفر زن و مرد سالمند تقریبا ۷۰ و ۸۰ ساله چند روز پیش در همدان به خاطر  مشکل دودکش بخاری منزلشان جان خود را از دست دادند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا خاطرنشان کرد: نمی‌توان گفت که امسال تعداد مسمومیت با CO کاهش داشته و هنوز چهار ماه از سال به ویژه فصل سرما باقی مانده است که می‌طلبد مردم بیشتر رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه حوادث ترافیکی نیز نسبت به سال گذشته در همدان افزایش داشته است افزود: بیشترین تلفات حوادث در استان در حوزه ترافیکی و مسمومیت‌ها با CO است که احتمالا از روز آینده نیز یخبندان آغاز می‌شود و باید بیشتر مراقب بود و توصیه‌ها را در حفظ ایمنی رعایت کرد.

معصومی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در صورت موافقت دانشگاه علوم پزشکی و اعطای مجوز، به دنبال راه‌اندازی سه پایگاه اورژانس در همدان، کبودراهنگ و فامنین هستیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۲ پایگاه اورژانس در استان فعال است که با اخذ این مجوزها به ۶۵ مورد می‌رسد افزود: در حال حاضر پایگاه‌های استان همه روستاها و محورهای اصلی و فرعی را دربرمی‌‌گیرد.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا در پاسخ به اینکه با راه‌اندازی این پروژه دیگر نیازی به ایجاد سایر پایگاه‌ها نیست؟ گفت: با افزایش تعداد جمعیت شهرها و خودروها، نیازها افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در همدان پایگاه ۱۱ شهری در جورقان راه‌اندازی شود، به دنبال راه‌اندازی دو پایگاه شهری دیگر در این شهرستان هستیم که باید مقدمات را فراهم کرد خاطرنشان کرد: برای سال آینده راه‌اندازی ۶ پایگاه در استان درخواست شده که منوط به مصوبه وزارت بهداشت است.

اخبار مرتبط

مساجد و حسینیه‌های روستاهای بخش مرکزی بهار آماده اسکان مسافرین

احیای خانه یگانه در شهرستان رزن در دستور کار

اعطای ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات به بهبودیافتگان مواد مخدر در همدان/ افزایش زمان نگهداری معتادین متجاهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha