استاندار همدان:

افزایش قیمت در کالاهای اساسی نخواهیم داشت/ تولید ۵۵۰ تن مرغ ‍

افزایش قیمت در کالاهای اساسی نخواهیم داشت/ تولید ۵۵۰ تن مرغ ‍

به گزارش سراج24 از همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان ظهر امروز در کارگروه تنظیم بازار استان، ضمن تاکید بر تقویت معیشت مردم و ارتقاء تولید اظهار کرد: با توجه به اهمیت معیشت مردم، باید روی آن متمرکز شده و به دنبال ایجاد یک ثبات در بازار هستیم.

وی گفت: این انتظار وجود دارد که با تعدیل قیمت نان سطح کیفی و ساعات کاری و نحوه فعالیت‌های نانوایی‌های استان باید مطابق با دستورالعمل اتحادیه باشد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه بازرس‌ها و اکیپ‌‌های نظارت بر نانوایی‌ها در شهرستان‌ها و شهر همدان افزایش یابد افزود: میزان فراوانی مرغ در سطح بازار استان رضایت بخش است و عرضه آن نیز به‌صورت گسترده صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: روزانه متوسط بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ تن مرغ در استان مصرف مرغ داریم و تولید آن نیز به بیش از ۵۵۰ تن رسیده که به سایر شهرستان‌ها نیز ارسال شد.

قاسمی‌فرزاد با اشاره به اینکه اکیپ‌های نظارت و بازرسی در سطح استان برای بررسی بازار و قیمت‌ کالاها در سطح استان فعالیت خواهند کرد گفت: اصناف و بازاریانی که در زمینه کیفیت‌کالای آن‌ها مطلوب نباشد و در قیمت‌ها تخطی انجام دهند، اعمال قانون می‌شوند.

وی با بیان اینکه در زمینه ذخیره کالاهای اساسی همچون گندم، برنج، شکر و سایر اقلام استراتژیک مصرفی، وضعیت مطلوبی داریم اظهار کرد: در برخی از کالاهای اساسی برای ۶ ماه ذخیره سازی‌شدی و هیچ نگرانی وجود ندارد.

استاندار همدان با بیان اینکه در شرایط کنونی در کالاهای اساسی هیچ‌گونه افزایش قیمتی وجود نخواهد  داشت بر این موضوع که کارخانه‌های تولید آراد به سمت بهبود کیفیت آرد حرکت کنند، تأکید کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه در ماه‌های اول سال که بازار با مشکل کاهش مرغ مواجه شد، با ورود بسیج اصناف سامام‌دهی و نظم‌دهی خوبی ایجاد شد گفت: از ظرفیت بسیج اصناف که در بین اصناف و بازاریان نیز انتخاب می‌شوند، در کنترل بازار استفاده شود.

اخبار مرتبط

غار علیصدر «حیاط خلوت» است یا نیست؟/ تحقیق و تفحص پاسخ خواهد داد

وزیر ارشاد سخنران مراسم ۲۲ بهمن در همدان

واحدهای تولیدی همدان به افراد توانمند واگذار شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha