پیام قدردانی جنبش حماس به ایران به دلیل حمایت از ملت و مقاومت فلسطین

پیام قدردانی جنبش حماس به ایران به دلیل حمایت از ملت و مقاومت فلسطین

به گزارش سراج24؛ «اسماعیل رضوان» وزیر اوقاف و امور دینی و یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) ضمن تأکید بر اینکه این جنبش به راه مقاومت و جهاد تا آزادی تمام فلسطین ادامه خواهد داد، افزود: «به رژیم صهیونیستی می‌گوییم که رژیمی رو به زوال و نابودی هستی و جایی در فلسطین نداری.»

امروز دوشنبه هشتم آذرماه در تاریخ جهانی مصادف با روز همبستگی با مردم فلسطین است. مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی قطعنامه‌ای در سال 1977 روز 29 نوامبر برابر با 8 آذر را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین به عنوان "روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین" نامگذاری کرد تا توجه مردم جهان را نسبت به حقوق پایمال شده این ملت جلب کند.

متن پیام جنبش حماس که در اختیار خبرنگار تسنیم قرار داده شده است، به شرح ذیل می آید:

«سلام و درود خدا بر شما ..

در روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، به ملت خود در داخل و خارج و در اردوگاه‌‌های پناهندگی و آوارگی و هرجا که حضور داشته باشند، سلام و درود می فرستیم، همچنین به ملت‌های جهان عرب و جهان اسلام و آزادگان جهان سلام و درود می فرستیم که از قضیه ما حمایت کردند.

سلام و درود به محور مقاومت و در رأس این محور جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به خاطر ایستادگی اش در کنار فلسطین و مقاومتش .. سلام و درود به هرکس که از قضیه فلسطین و مقاومت فلسطین حمایت و پشتیبانی کرد.

* همچنان به گزینه مقاومت پایبند هستیم

در روز جهانی همبستکی با مردم فلسطین، بر پایبندی به اصول و مبانی ملی و سرزمین فلسطین از بحر تا نحر و قضیه قدس، پایتخت ابدی و یکپارچه ملت فلسطین خود تأکید می‌‌کنیم، همچنین تأکید می کنیم که ما همچنان به گزینه مقاومت پایبندی هستیم، چون رژیم اشغالگر صهیونیستی جز زبان زور زبان دیگری را نمی فهمد.

* زمان فروپاشی و نابودی رژیم اشغالگر فرا رسیده است

در روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، به جامعه بین‌المللی که در تعامل با قضیه ملت و امت مان تعاملی دوگانه دارد، پیام می‌دهیم و می‌گوییم که اکنون وقت فروپاشی و نابودی این رژیم اشغالگر فرا رسیده است، وقت آن فرا رسیده، تا رهبران رژیم اشغالگر صهیونیستی به خاطر جنایات جنگی که علیه بشریت و ملت فلسطین و مقدسات ما مرتکب آن شدند، محاکمه شوند، وقت آن فرا رسیده، برای فروپاشی و از بین بردن این رژیم اشغالگر اقدام شده و بازگشت مردم فلسطین محقق شود.

* تقدیر از حمایت‌های ایران از مقاومت فلسطین

همچنین به ملت و امتمان سلام و درود می فرستیم و تأکید می کنیم که به مسیر مقاومت و جهاد تا آزادی سرتاسر فلسطین ادامه می دهیم و بار دیگر، از جمهوری اسلامی ایران تشکر و تقدیر می‌کنیم، چون از مقاومت ما حمایت کرد و همچنین حمایت می‌کند، به همین ترتیب، از تمام کسانی که از ملت و قضیه ما حمایت کرد، تشکر می کنیم.

* تصمیم انگلیس، مسیر مقاومت را متوقف نخواهد کرد 

در روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین، اقدام انگلیس در قرار دادن جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، (حماس) در فهرست گروه‌های تروریستی را محکوم و اعلام می‌کنیم که این تصمیم که جنایتی جدید از سوی انگلیس علیه ملت فلسطینی محسوب می‌شود، به پرونده جنایات این کشور از وعده بالفور گرفته تا اشغال فلسطین و تصمیم ظالمانه پارلمان انگلیس علیه حماس در حمایت از رژیم صهیونیستی افزوده می‌شود.

تصمیم انگلیس در تروریستی خواندن جنبش حماس، بر ذهنیت و افکار نژاد پرستانه و فاشیستی استعماری این کشور دلالت دارد و تأکید می‌کنیم که این تصمیم، مسیر مقاومت را متوقف نخواهد کرد و تأثیری بر مقاومت فلسطینی نخواهد داشت.

* عادی سازی روابط با رژیم اسرائیل خیانت به آرمان ملت فلسطین است

همچنین، تمام اشکال و انواع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کنیم، روندی که خیانت به قضیه فلسطین و مردم فلسطین محسوب می‌شود، عادی‌سازی که از سوی برخی از رژیم های عربی با رژیم صهیونیستی دنبال می شود، این رژیم را بر ادامه بیش از پیش جنایاتش علیه ملت و قضیه مان تشویق و ترغیب می‌کند.

* مسیر مقاومت تا آزادی سراسر خاک فلسطین ادامه دارد

به کشورهای عربی و اسلامی پیام می‌دهیم تا کسانی را که به عادی سازی روابط روی آورده‌اند، تحت فشار بگذارند تا به خود آیند و به همراهی و همکاری با دشمن صهیونیستی پایان دهند و به حمایت خود از قضیه و ملت فلسطین باز گردند.

در پایان بار دیگر تأکید می‌کنیم که به مسیر مقاومت تا آزادی سرتاسر فلسطین ادامه می‌دهیم و به رژیم اشغالگر صهیونیستی می‌گوییم که رو به زوال و نابودی هستی و جایی در خاک فلسطین نداری.»

اخبار مرتبط

سخنان رئیسی در سازمان ملل از موضع عزت و اقتدار بود

دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران دشوار شده است

بحران بزرگ اقتصادی در رژیم صهیونیستی

0 نظر

ارسال نظر

capcha