مقام ارشد حزب الله:

آمریکا در سراسر منطقه شکست خورده است

آمریکا در سراسر منطقه شکست خورده است

به گزارش سراج24؛ «محمد رعد» رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در یک مراسم یادبود که در منطقه جبل برگزار شده بود طی سخنانی اعلام کرد، ما بوی کودتا علیه توافق طائف را احساس می‌کنیم و هدف از این کودتا اطمینان دادن به اسرائیلی‌ها در خصوص عدم توانایی ملت لبنان برای مقابله با تجاوزات رژیم اشغالگر صهیونیستی است تا در نهایت دشمن صهیونیستی سیاست‌های خود را در عادی سازی روابط تحمیل کرده و سرنوشت ثروت‌های آبی لبنان را به دست بگیرد.

محمد رعد افزود، با همه این وجود ما از استقلال و حاکمیت صحبت می‌کنیم. ارزش پول ملی ما به دلیل وابستگی به ارز خارجی سقوط کرد و سیاست‌های کشور نیز به دلیل وابستگی به سیاست‌های خارجی شکست خواهد خورد. ما با جان و خون خود برای عزت و کرامت کشور تلاش می‌کنیم و به دنبال اتحاد و استقلال در لبنان هستیم. ما می‌خواهیم که لبنان یک کشور مستقل باشد و منافع آن نیز بر اساس آرمان‌ها و اراده مردم این کشور باشد.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان تصریح کرد، اگر کسی تصور می‌کند که معادله دچار اختلال شده و توازن قوا به نفع اسرائیل و سازشکاران تغییر کرده است و می‌خواهد علیه توافق طائف کودتا کند دچار اشتباه محاسباتی شده است؛ چرا که لبنان از «دوره اسرائیلی خارج شده و هرگز به آن باز نخواهد گشت».

وی در ادامه به فتنه برخی طرف‌های داخلی و خارجی در منطقه «الطیونه» بیروت اشاره کرده و گفت، همه ابزارهایی که برای تسلیم کردن مقاومت به کار گرفته شده شکست خورده و جنایت الطیونه در بیروت با هدف ایجاد جنگ داخلی در لبنان انجام شد. اما کسانی که این فتنه را سازماندهی کرده بودند، متوجه شدند که مقاومت از حمایت ملی بهره می‌برد. پس نباید اجازه دهیم که برخی طرفها اتحاد لبنان را خدشه دار کنند.

این مقام حزب الله در ادامه درباره جنایت الطیونه تاکید کرد، آنچه که اتفاق افتاد یک درگیری بین فرزندان دو منطقه نیست؛ بلکه این اتفاق جنایتی بود که با هدف ایجاد نزاع و کشاندن مردم به درگیری داخلی صورت گرفت تا به این ترتیب جنایتکاران بتوانند اعتماد طرفهای منطقه‌ای و بین المللی ذینفع را برای خود جلب کنند.

وی تصریح کرد، ما موضع خود را اعلام کردیم و گفتیم که قاتلان باید قصاص شوند و ما قصاص عادلانه می‌خواهیم. صاحبان حق، خانواده‌های شهدا هستند و ما منتظر یک حکم عادلانه هستیم.

رئیس فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان خطاب به مردم این کشور گفت، از این پس و بدون اتلاف وقت و فرصت با یکدیگر به تفاهم برسید و اجازه ندهید کسی شما را وارد یک جنگ داخلی جدید کند و بعد از آن بخواهد توافقی برای ایجاد یک موازنه قدرت جدید به شما تحمیل کند.

این مقام حزب الله همچنین به شکست‌های آمریکا در خاورمیانه اشاره کرده و گفت، نیروهای آمریکایی در حال خروج از منطقه هستند و در یمن، سوریه، لبنان و عراق شکست خورده‌اند. بنابراین روی حمایت و کمک آمریکا حساب نکنید و بیایید کشوری بسازیم که تحت فشار کشورهای خارجی نباشد.

محمد رعد در پایان تاکید کرد، دشمنان تلاش داشتند انسجام اجزای جامعه مقاومت را نابود کنند؛ اما وحدت و انسجام ما همچنان استوار و مستحکم و ثابت است و در برابر همه توطئه‌های دشمنان، به همین شکل باقی خواهد ماند.

اخبار مرتبط

حمایت چندباره کاخ سفید از اغتشاشات در ایران

آمریکا امن نیست مراقب جان خود باشید

آمریکا اصابت موشک به پایگاه خود در سوریه را تائید کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha