کشت گلخانه‌ای در همدان گسترش یابد

کشت گلخانه‌ای در همدان گسترش یابد

به گزارش سراج24 از همدان، علیرضا قاسمی‌فرزاد ظهر دیروز در جلسه بررسی عملکرد برنامه‌های سازگاری با کم‌آبی استان که به‌صورت ویدئو کنفرانس با مدیریت منابع آب کشور برگزار شد اظهار کرد: سند صرفه‌جویی در برنامه‌های توسعه استان همدان مورد توجه است.

وی با بیان اینکه سند صرفه‌جویی آب، تامین و امنیت غذایی بخش‌های مختلف کشاورزی و همچنین گردشگری مورد توجه مسئولان استان است گفت: با توجه بیشترین مصرف آب در بخش کشاورزی، در راستای بهره‌وری آب در استان، یک برنامه گسترده در دستور کار است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه تغییر الگوی کشت یکی از راه‌های بهره‌وری آب و صرفه‌جویی از سهمیه آب استان است افزود: گسترش کشت‌های گلخانه‌ای، کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه کشت‌های گلخانه‌ای علاوه بر بازدهی و بهره‌وری آب و خاک، افزایش اشتغال و تولید را رقم خواهند زد تأکید کرد: از سیاست‌های مدیریت منابع آب کشور در استان حمایت می‌شود.

قاسمی‌فرزاد تأکید کرد: با توجه به سیاست دولت در راستای حمایت از تولید، ایجاد اشتغال و ارتقای معیشت، ضروری است که دستگاه‌های اجرایی کشوری و استانی در صدور مجوزهای لازم نهایت همکاری را داشته باشند.

وی با بیان اینکه صرفه‌جویی سهمیه آب مورد استفاده استان، با برنامه‌ریزی در راستای آبیاری‌ مکانیزه امکان‌پذیر است گفت: آسیب‌های محیط زیست با کشت گلخانه‌ای و روش‌های مختلف کشت، کاهش پیدا می‌یابد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه با توجه رویارویی همدان با تنش آبی، استفاده بهینه از پساب در صنایع مختلف، می‌تواند نقش مهمی در توسعه استان ایفا کند اظهار کرد: با داشتن نگاهی فرابخشی و در اختیار قرار دادن آب مورد نیاز صنایع، توامان زمینه اشتغال فراهم و تولید نیز ارتقاء پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه مقاومت‌های در راستای تامین آب صنایع جدید انجام می‌شود که برای رفع آن به همکاری و نگاهی فرابخشی نیاز است اظهار کرد: سیاست‌های وزارت‌ نیرو در حوزه آب حمایت و اجرایی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های دولت افزایش کشت‌های گلخانه‌ای است که باید در استان مورد توجه قرار گیرد اظهار کرد: در راستای ترغیب و جذب سرمایه گذاران در ورود به صنایع تبدیلی تلاش شود.

اخبار مرتبط

افتتاح سومین خط تولید کشتارگاه صنعتی مرغ بیتامین استرآباد

هیچ گونه مشکلی برای تامین اقلام اساسی در قم وجود ندارد

مرغ به وفور در مغازه‌ها موجود است + ویدئو

0 نظر

ارسال نظر

capcha