سازمان فضای مجازی سراج مرکز گیلان برگزار می‌کند؛

روایت جنگل | مراسم رونمایی از محصولات متنوع چند رسانه‌ای پیرامون نهضت جنگل

 روایت جنگل | مراسم رونمایی از محصولات متنوع چند رسانه‌ای پیرامون نهضت جنگل

به گزارش سراج24">سراج24 گیلان، “سجاد ستوده” مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان با اشاره به یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی، اسطوره استکبارستیزی مردم گیلان و نماد استقلال‌خواهی از برگزاری ویژه برنامه های مختلف چند رسانه ای در قالب های مختلف خبرداد.

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان با بیان اینکه انتظار می رفت یکصدمین سال شهادت میرزا کوچک خان فرصتی نو برای تبیین اهداف و ابعاد مختلف این نهضت باشد افزود: متأسفانه شاهد انفعال متولیان و مسئولین برگزاری کنگره و نیز سازمان‌های متولی امر بودیم و کنگره‌ای که از سال ۹۷ برخی از مسئولین استان وعده برگزاری آن را داده بودند، به سال‌های بعد موکول شد.

وی ادامه داد: در سایه این انفعال بسیاری از گروه های فعال فرهنگی، اجتماعی و فضای مجازی بیش از ۳۰ عنوان محصول متنوع در قالب‌های مختلف پیرامون نهضت جنگل تولید کرده اند که دوشنبه( ۸ آذر) در یک ویژه برنامه در شکل و قالب نو رونمایی می شوند.

وی راه‌اندازی سایت تخصصی با عنوان «کوچک جنگلی» به نشانی http://kouchakjangali.ir/ را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: سایت کوچک جنگلی در یک قالب زیبا، مدرن و خوب و با استفاده از نرم‌افزارهای روز دنیا طراحی شده که مجموعه تولیدات، یادداشت‌ها و … درباره نهضت جنگل و میرزا کوچک جنگل در آن منتشر می شود.

مسئول دفتر استانی سازمان فضای مجازی سراج در گیلان با اشاره به تولید مستند مینیاتور در ۱۰ قسمت ادامه داد: در این مستند به ابعاد مختلف نهضت جنگل پرداخته شده است.

وی بیان کرد: در حوزه تولیدات هنری، دو مدل موشن گرافی در معرفی نهضت جنگل و معرفی میرزا کوچک تولید شده است و دو آیتم نقاشی شنی در قالب تصویرسازی با استفاده از نقاشی شنی، سخنرانی‌های رهبر انقلاب درباره‌ی نهضت جنگل بازخوانی می‌شود.

ستوده با بیان اینکه یک نماهنگ دو زبانه فارسی و گیلکی هم تولید شده است، بازسازی تصاویر قدیمی شهید میرزا کوچک جنگلی را از کارهای انجام شده توسط فعالان فضای مجازی استان برای یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک عنوان کرد.

وی اضافه کرد: سه تصویر ویژه میرزا کوچک جنگلی از جمله تصویری که در آن میرزا کوچک ملبس به لباس روحانیت است به صورت رنگی و با کیفیت خوب بازسازی شده است که در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

ستوده با بیان اینکه چندین نشست تخصصی با موضوع میرزا کوچک برنامه ریزی شده، گفت: مراسم ویژه رونمایی با حضور حجت الاسلام حاج علی‌اکبری، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور برگزار می شود که در این مراسم، ماراتُن کتاب تعاملی شتاب رونمایی خواهد شد که در واقع یک مسابقه کشوری است و در قالب آن دانش آموزان می‌توانند نرم‌افزارهای کوتاه قصه، پیرامون نهضت جنگل تولید کنند.

وی طراحی، تدوین و تولید نرم‌افزار اندرویدی AR یاران میرزا را مورد اشاره قرار داد و گفت: این نرم‌افزار با عنوان «یاران میرزا» تولید شده است و این قابلیت را دارد که به شکل واقعیت افزوده، محتوا و متن را به مخاطب ارائه کند و مخاطب هم می‌تواند با گرفتن گوشی به سمت نمادهای طراحی شده در گرافیک خاص، آن نماد را تبدیل به انیمیشن کند. این نرم‌افزار به سه زبان انگلیسی، فارسی و عربی تولید خواهد شد و تا هفته بعد رونمایی می‌شود.

اخبار مرتبط

ویدیو / یادبود صدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک خان جنگلی

پویش فرزندان میرزا

میرزا هویت مردم گیلان و ایران است / راه حل مشکلات کشور شناخت هویت است

0 نظر

ارسال نظر

capcha