افزایش اعتماد مردم به دولت درخصوص مدیریت بحران کرونا

افزایش اعتماد مردم به دولت درخصوص مدیریت بحران کرونا

به گزارش سراج24؛ هنر و ارتباطات، به استناد موج ششم نظرسنجی پژوهشگاه که آبان ۱۴۰۰ با حجم نمونه ۲۱۱۲ نفر از  افراد بالای ۱۸ سال به بالای ساکن در شهر و روستاهای کشور و به صورت تلفنی انجام شده است، نمره دولت درخصوص مقابله با کرونا (نسبت به چهار موج قبلی نظرسنجی‌های پژوشگاه) افزایش داشته است.

به استناد این نظرسنجی، ۵۸.۴ درصد پاسخگویان عملکرد دولت در خصوص واکسیناسیون عمومی را موفق ارزیابی کرده‌ اند. در حالی‌که ۱۷.۱ درصد  دولت را در امر واکسیناسیون ناموفق دانسته اند. ۲۱.۶ درصد افراد نیز ارزیابی بینابینی در این زمینه دارند.

نظرسنجی آبان‌ماه پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات همچنین نشان می‌دهد ۴۰.۵ درصد افراد پاسخگو، به سیاست های دولت درخصوص بحران کرونا اعتماد دارند. در مقابل، ۳۰.۶ درصد پاسخگویان به اقدامات دولت در خصوص مدیریت بحران کرونا اعتماد ندارند. ۲۵.۸ درصد افراد پاسخگو نیز میزان اعتماد خود را در سطح متوسط ارزیابی کرده اند. مقایسه یافته‌های این نظرسنجی با موج قبل نظرسنجی (اردیبهشت ۱۴۰۰) نشان از افزایش حدود ۲۰ درصدی اعتماد مردم در این زمینه دارد.

یافته‌های نظرسنجی پژوهشگاه درباره دیدگاه مردم درخصوص کاهش یا رفع برخی محدودیت های کرونایی مرتبط با اماکن آموزشی، بیانگر آن است که ۴۲.۹ درصد پاسخگویان با بازگشایی مدارس و ۴۷.۳ درصد با بازگشایی دانشگاه‌ها موافقند.

در زمینه رفع محدودیت‌های اماکن تفریحی و فرهنگی، نظر مردم بیشتر گرایش به کنترل شرایط و عدم رفع محدودیت ها میل دارد. به‌گونه‌ای‌‎که تنها ۱۹.۲ درصد پاسخگویان موافق بازگشایی سینماها، سالن های تئاتر  و برگزاری کنسرت ها، ۲۹.۸ درصد موافق بازگشایی ورزشگاه ها و ۲۱.۱ درصد موافق رفع محدویتی مربوط به سفرکردن به تمامی نقاط کشور هستند.

اخبار مرتبط

مجموع واکسن‌های تزریق شده ۱۵۵ میلیون و ۵۸ هزار دوز

واکسن جدید دانشمندان برای مقابله با اعتیاد

۴۵۰ هزار دُز واکسن آنفلوانزا در کشور توزیع شد/ بیماری تا اواسط بهمن ادامه دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha