برای نخستین بار صورت گرفت؛

برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی دیوان محاسبات کشور در رسانه‌ها + ویدئو

برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی دیوان محاسبات کشور در رسانه‌ها + ویدئو

به گزارش سراج24؛ به نقل از دفتر روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، در اقدامی جدید و برای نخستین بار، سلسله نشست‌های تخصصی "بررسی مسیر اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۱" با حضور کارشناسان مختلف و با هماهنگی و همراهی رسانه‌ها، در دستور کار قرار گرفته است که نخستین نشست با موضوع «بررسی روند اجرای بودجه در طول برنامه ششم توسعه» روز سه شنبه ۲۵ آبانماه ۱۴۰۰ با حضور حجت الله هادی پور حسابرس کل برنامه‌ریزی و توسعه دیوان محاسبات کشور و محمد حسینی مشاور رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خبرگزاری تسنیم برگزار شد.
در این نشست، روند اجرای بودجه سنواتی در طول برنامه ششم توسعه و راهکارهای مناسب برای اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی کشور مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت و در پایان خبرنگاران به طرح سوالات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
در این نشست، هادی پور حسابرس کل برنامه‌ریزی و توسعه دیوان محاسبات کشور با بیان این که ۶۵ درصد احکام قانون برنامه ششم محقق نشده است، گفت: گاهی اهداف آرمانی است و فقط مشکل در اجرا و یا قانون گذاری نیست. باید آرمان‌ها با واقعیات کشور تطابق داشته باشد تا برنامه ریزی صحیحی اتخاذ شده و اجرای قانون، به تحقق برنامه‌ها منجر شود.
در بخش دیگری از نشست فنی دیوان محاسبات در خبرگزاری تسنیم، محمد حسینی با تاکید بر اینکه یکی از ایرادهای وارد بر برنامه‌ها این است که بسیاری از هدفگذاری‌ها محقق نمی‌شود، افزود: عدم تحقق برنامه، دلایل متفاوتی می تواند داشته باشد؛ یا دولت‌ها کم کاری می‌کنند، یا اعتبار کافی پیش بینی نشده و یا شرایط مکانی و زمانی در کشور امکان تحقق آن اهداف را فراهم نمی کند.
گفتنی است سلسله نشست های "بررسی مسیر اصلاح ساختار بودجه ۱۴۰۱" با هدف تبیین اهداف و ماموریت های دیوان محاسبات کشور، افزایش تعاملات رسانه ای، آگاهی بخشی به عموم مردم و کمک به اصلاح ساختار نظام بودجه ریزی کشور تا پایان سال و در بازه‌های زمانی متناوب در رسانه‌ها و با حضور کارشناسان اقتصادی و خبرنگاران برگزار خواهد شد.

بخش‌هایی از این مراسم را مشاهده می‌کنیم:

 

اخبار مرتبط

حقیقت عیان | ماجرای افشای مطالب بولتن خبرگزاری فارس چه بود؟

رسانه های خاص تشنه آشوب و تروریسم!

مردم به شایعه پراکنی‌های رسانه‌های بیگانه توجه نکنند

0 نظر

ارسال نظر

capcha