افزایش ۴۰ تا ۶۰ درصدی قیمت نان در همدان/ نظارت بر روند اصلاح قیمت و کیفیت نان در حال اجراست

افزایش ۴۰ تا ۶۰ درصدی قیمت نان در همدان/ نظارت بر روند اصلاح قیمت و کیفیت نان در حال اجراست

به گزارش سراج24 همدان؛ ظاهر پورمجاهد امروز در گفت‌وگویی در همدان با بیان اینکه بر اساس درخواست‌های متعدد و به حق متصدی نان و نانوایان استان تلاش کردیم اصلاح قیمت را از کمیته آرد و نان کشور پیگیری کنیم اظهار کرد: آخرین مرحله اصلاح قیمت نان در همدان اسفندماه سال ۹۸ انجام شد.

وی با اشاره به اینکه قیمت جدید از امروز اعمال می‌شود افزود: مردم همیشه همراه همدان در جریان هستند که از آخرین مرحله اصلاح قیمت تا کنون اکثر موارد تاثیرگذار در تهیه نان اعم از دستمزد کارگران، هزینه‌ حامل‌های انرژی و خمیر مایه افزایش قیمت داشته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با تأکید بر اینکه تا کنون قیمت گندم و آرد هیچ افزایشی پیدا نکرده است گفت: قیمت گندم و آرد در قیمت تمام شده نان ۲۵ تا ۲۸ درصد تاثیرگذار است.

وی با اشاره به افزایش ۴۰ تا ۶۰ درصدی قیمت نان خاطرنشان کرد: در کمیته تنظیم بازار استان و شورای آرد و نان استان که مرجع تصمیم‌گیری در این زمینه هستند افزایش قیمت نان مورد تایید قرار گرفته و به صورت بنرهای متحدالشکل در سراسر استان نصب شده است.

پورمجاهد در ادامه به تلاش برای اطلاع رسانی به صورت یکپارچه و منسجم اشاره کرد و افزود: روی کیفیت نان دقت لازم صورت بگیرد چراکه نان برکت خداوند است و باید به نحو احسن در اختیار مردم باشد ضمن اینکه از صبح امروز بازرسی و نظارت بر روند اصلاح قیمت و کیفیت نان با سه اکیپ در حال اجراست.

وی با بیان اینکه وزن نان نیز باید رعایت شود و نانوایان وزن چانه اعلام شده را مد نظر قرار دهند بیان کرد: حدود ۶۰ درصد نانوایی‌های همدان لواشی است و انصافا قیمت نان به ویژه لواش به صورت منطقی تعیین شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان یادآور شد: از لحاظ رندی قیمت هم که اغلب نانوایی‌ها از دستگاه کارتخوان استفاده می‌کنند و مشکلی برای ارائه پول خرد وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه مبلغ ۵۰ تومان به ازای هر نان برای بسیاری از خانواده‌ها در ابعاد بزرگ و در سال رقم قابل ملاحظه‌ای است از همین رو خرید با کارت بانک توصیه می‌شود تا مشکلی هم در زمینه پول خرد در بین نباشد.

پورمجاهد در پایان متذکر شد: قیمت نان لواش ۴۵۰ تومان، سنگگ دولتی ۱۶۰۰ تومان، نان بربری دولتی ۱۲۰۰ و تافتون دولتی ۷۵۰ تومان تعیین شده است.

اخبار مرتبط

فاز نخست انتقال آب از سد تالوار تکمیل شد

تاسیسات آب‌رسانی به همدان آزمایش نهایی شد

پیدا و پنهان آبرسانی در همدان

0 نظر

ارسال نظر

capcha