بستری ۹۹ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در همدان

بستری ۹۹ بیمار مشکوک و قطعی مبتلا به کرونا در همدان

به گزارش سراج24 از همدان؛ محمدمهدی مجذوبی ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا وضعیت رنگ‌بندی کرونایی در شهرستان‌های ملایر، بهار و نهاوند را آبی و سایر شهرها را زرد اعلام کرد و افزود: برای آبی شدن وضعیت رنگ‌بندی سایر شهرها رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است.

وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته، ۶۱۷ نفر به بیمارستان‌های استان رجوع کردند گفت: در این مدت ۱۷۷ مورد سرپایی با علائم تنفسی مشکوک به‌کرونا در استان به اورژانس مراجعه کرده‌اند.

رئیس علوم پزشکی استان همدان تعداد بیماران بستری جدید مشکوک به کرونا طی این مدت را ۶۳ نفر اعلام کرد و با بیان اینکه تعداد بیماران کرونایی با وضعیت وخیم در بیمارستان‌ها نیز ۱۳ نفر است گفت: مجموع بیماران بستری مشکوک و قطعی ابتلا به کرونا ۹۹ نفر است.

وی روند شیوع گسترش کرونا در استان را کاهشی دانست و با تأکید بر لزوم رعایت پروتکل‌ها گفت: بیش از ۵۴ درصد جامعه هدف در استان، دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

مجذوبی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد از جامعه هدف استان، دُز اول کرونا را دریافت کرده‌اند اظهار کرد: تا کنون ۲ میلیون و ۲۴۰ هزار و  ۸۴۸ نفر در استان  نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کرده‌اند.

وی از دریافت واکسن کرونا در بین بیش از ۶۶ درصد از افراد بالای ۱۲ سال در استان خبر داد و گفت: تزریق واکسیناسیون در استان افزایش یافته و این روند تا تکمیل دوره ادامه خواهد داشت.

رئیس علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه وضعیت استان در کنترل یا کاهش روند مرگ و میر ناشی از کرونا نیز کاهشی است گفت: مردم استان می‌توانند برای دریافت واکسن کرونا به مراکز واکسیناسیون رجوع کنند، ضمن اینکه بخش قابل توجهی از فرهنگیان در استان، واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند که باید هر چه سریعتر نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

اخبار مرتبط

مساجد و حسینیه‌های روستاهای بخش مرکزی بهار آماده اسکان مسافرین

احیای خانه یگانه در شهرستان رزن در دستور کار

اعطای ۱۷ میلیارد تومان تسهیلات به بهبودیافتگان مواد مخدر در همدان/ افزایش زمان نگهداری معتادین متجاهر

0 نظر

ارسال نظر

capcha