آب شرب به یزد رسید

آب شرب به یزد رسید

به گزارش سراج24؛ مهدی جوادیان‌زاده در گفت‌وگویی با بیان این‌که خوشبختانه آب شرب انتقالی به یزد رسید و ارائه خدمات در این حوزه در حال عادی‌سازی است، اظهار کرد: با توجه به شدت تخریب انجام شده و زمان قطع بودن مسیر آب انتقالی به یزد منابه زیرزمینی استان با کاهش شدید سطح آبی مواجه شده است.

وی با بیان این‌که تخریب‌های انجام شده تاب‌آوری استان یزد را در حوزه آبی کاهش داده است، افزود: از شهروندان می‌خواهیم با صرفه‌جویی مستمر شرایط کم آبی در استان را مدیریت کنند.

مدیر شرکت آب منطقه‌ای استان یزد گفت: شاید در حال حاضر وضعیت آب شرب انتقالی یزد از حالت بحرانی خارج شده باشد ولی وضعیت منابع آبی این استان کویری همچنان نگران کننده است و نیاز به برنامه ریزی جدی و پایدار دارد.

جوادیان‌زاده تصریح کرد: در طول دوره برداشت سال‌های گذشته بیش از ۲۰ متر از سطح منابع آب زیرزمینی منطقه دشت یزد- اردکان  پایین رفته که به طور متوسط سالانه میزان ۴۵ سانتیمتر بوده است.

وی با بیان این‌که هنوز برخی از مناطق شهر و استان یزد با مشکل بی‌آبی و کم آبی مواجه هستند، خاطرنشان کرد: شرایط در حال عادی‌سازی است ولی بحث خشکسالی در استان یزد جدی است عادی سازی شرایط به زمان و برنامه ریزی گسترده ای نیاز دارد.

اخبار مرتبط

آبخیرداری بهترین شیوه مدیریت آب است

6 عامل تأثیرگذار در بروز سانحه قطار مشهد-یزد‌ اعلام شد

وعده‌های دولت سیزدهم در قبال مبارزه با کرونا محقق شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha