سید حسن نصرالله:

لبنان در معرض تهدیدهای مستمر اسرائیل قرار دارد

لبنان در معرض تهدیدهای مستمر اسرائیل قرار دارد

به گزارش سراج24؛ سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان از لحظاتی پیش آغاز شد.

* مهمترین محورهای سخنرانی دبیرکل حزب الله

در ابتدا به همه لبنانی‌ها سالروز استقلال لبنان را تبریک می‌گویم و از خداوند مسئلت دارم که این توان را به ملت لبنان بدهد تا از آزادی و استقلال و حاکمیت کشورشان محافظت کنند.

همه لبنانی‌ها مسئولیت دارند از استقلال کشورشان محافظت کنند، و  اگر استقلال آنها صوری است، آن را به استقلال واقعی و کامل تبدیل کنند.

بخش بزرگی از ملت لبنان مقاومت کرده و به اشکال مقاومت ایمان دارند تا اینکه پیروزی بزرگ در سال 1985 میلادی با خروج نظامیان اشغالگر از پایتخت و جبل و صیدا و راشیا همراه شد و به پیروزی بزرگ تر در سال 2000 با فرار اسرائیل از جنوب لبنان  منجر شد.

هنگامی که به لبنان اجازه نمی دهند از ثروتهایش استفاده کند، معنایش این است که ما در برابر حاکمیت ناقص قرار داریم

هنگامی که هر روز دخالت آشکار آمریکایی را در مسائل قضایی، سیاسی، امنیت و انتخابات پارلمانی آتی می بینیم، معنایش این است که حاکمیت کشور ناقص است.

لبنان همچنان در معرض تهدید مستمر از سوی اسرائیل قرار دارد، یعنی ما در قلب نبرد استقلال و حاکمیت هستیم و در بسیاری از مراحل پیروز شده ایم و اطمینان داریم که اگر این راه را با عزم و اراده و ثبات قدم ادامه دهیم، به پیروزی های بیشتری دست خواهیم یافت و به زودی آن روز فرا خواهد رسید که با همکاری همه افراد مخلص استقلال و حاکمیت و آزادی کشورمان را محقق خواهیم کرد.

شاهد مسیر پرشتاب عادی سازی روابط میان رژیم اسرائیل و بسیاری از کشورهای عربی هستیم که آخرین آن، صحنه وقیحانه‌ای بود که در مغرب شاهد بودیم.

قرار گرفتن (حزب الله)در فهرست تروریسم(ادعایی انگلیس) ممکن است با تحولات منطقه یا انتخابات پارلمانی ارتباط داشته باشد.اما این اقدام هیچ تاثیری بر عزم و اراده مقاومت یا هوشیاری اماکنی که مقاومت در آن حضور دارد، نخواهد داشت.

ما در آغاز شیوع ویروس کرونا طرحی را اعلام و آن را اجرا کردیم و در این راه موفق بودیم، امشب هم اعلام می کنیم که تصمیم گرفته ایم تا این طرح را به صورت 100 درصد دوباره فعال و اجرا کنیم.

وزارت بهداشت مسئولیت دارد مشکلات و دشواریها هر اندازه که باشد، بیشتر تلاش کند. ما هم برای کمک در زمینه‌های مختلف آماده هستیم.

از نخست وزیر و طرفهای ذیربط می‌خواهم در تصمیمات اخیر مربوط به حذف یارانه برخی داروها تجدید نظر کنند، نباید با این توجیه که در کشور پول به اندازه وجود ندارد، این یارانه را حذف کنند. هزاران نفر به سبب این تصمیمات نسنجیده در معرض مرگ قرار دارند.

رشد افسار گسیخته ارز خطرات زیادی به همراه دارد و مستلزم دخالت جسورانه و شجاعانه است، ما تصمیم گرفتیم موسسات و مراکز بهداشتی خود را برای تامین داروی مورد نیاز شهروندان تا هر اندازه که امکان دارد، فعال کنیم.

(درباره بازرس تحقیقات): تحقیقات مربوط به حوادث منطقه الطیونه با فشارها بر دستگاه قضایی نظامی همراه شده  است.فشارها بر دستگاه قضایی، خانواده‌های کشته شدگان در حوادث الطیونه بیروت را وادار کرده به شکل فردی رفتار کنند.

آنچه امروز جریان دارد، این است که برخی از قضات لبنانی از یکدیگر حمایت می‌کنند.

تمام داده‌ها نشان می‌دهد که قضات رسیدگی به پرونده اسکله بیروت، در دایره اتهام و شبهه قرار دارند و روند کنونی در مسئله اسکله گزینشی و سلیقه ای است و هرگز منجر به روشن شدن حقیقت نخواهد شد.

فشارهای طرف‌های سیاسی و دینی بر دستگاه قضایی، نادیده گرفتن و اهانت به شهدا و مجروحان و خانواده هایشان است و فشارهای برخی طرفهای سیاسی و دینی بر دستگاه قضایی ممکن است خانواده ها را به سمت انتقامجویی سوق دهد.

ادامه مسیر کنونی در مسئله کمین الطیونه(حمله شبه نظامیان وابسته به حزب سمیر جعجع به تظاهرات کنندگان حامی مقاومت) خطرناک است و ممکن است کشور را به سمت فتنه سوق دهد.

(با اشاره به بحران سوخت در لبنان) : در برابر صف های تحقیرآمیز در برابر جایگاههای سوخت و به وجود آمدن بازار سیاه و نبود سوخت ما تاکید کرده بودیم که اگر وضعیت همینگونه باقی بماند، به خرید سوخت از ایران برای حل مشکل بنزین و مازوت مبادرت خواهیم ورزید،در حال حاضر سوخت در بازار وجود دارد، و هیچ صفی هم وجود ندارد، ما با هدف به کاهش رنج مردم دست به این کار زدیم.

ما به  دنبال آن نیستیم که جای شرکتهای مشتقات نفتی را بگیریم، بلکه تنها به دنبال مشارکت در کمک به کاهش بحران بودیم.

فشارهای آمریکا بر دولت ما را وادار به آوردن مازوت از طریق سوریه با وجود دشواریها و مشکلات کرد.

مرحله اول طرح ما درباره مازوت در ماه سپتامبر آغاز و در ماه نوامبر پایان یافت و مرحله دوم از چند روز آینده آغاز خواهد شد.

ما  به ارسال مستقیم مازوت به برخی شهرداریها و نهادهای دولتی و بیمارستانها و یتیم خانه ها و خانه های سالمندان اقدام کردیم.

طی روزهای آینده هم یک کشتی دیگر حامل سوخت وارد خواهد شد، هدف ما کاستن از رنج و مشکلات مردم است و بخش زیادی از سوخت مورد نیاز خانواده ها وارد لبنان شده و بخشی دیگر در خاک سوریه است که به زودی وارد کشور خواهد شد.

زمانه، زمانه ظلم و توهین و  تحریف علیه ما است، خبرها و قصه ها و روایتهایی که به شما می‌رسد، باید درباره آن خوب دقت کنید و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کنید.

لبنان و جهان عرب، «سماح ادریس»، مبارز و نویسنده را از دست داد و مسئله فلسطین با رفتن وی یک یاور و مدافع سرسختی را از دست داد.

اخبار مرتبط

۷۷ نماینده در پارلمان جدید لبنان حامی گزینه مقاومت هستند

فلسطین دیگر منتظر کشورهای عربی نیست/مقاومت، لبنان را آزاد کرد

انتخابات ثابت کرد که محبوبیت مقاومت در حال افزایش است

0 نظر

ارسال نظر

capcha