وزیر ارتباطات:

دولت سیزدهم به دنبال ارتقای صنعت فضایی کشور است

دولت سیزدهم به دنبال ارتقای صنعت فضایی کشور است

به گزارش سراج24؛«عیسی زارع‌پور» امروز - جمعه - پس از جلسه شورای عالی فضایی که با حضور سید ابراهیم رییسی رییس جمهوری برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: ما ظرفیت‌های خوبی در حوزه فضایی داریم؛ جوانان متخصص و متعهد که ما را به دانش روز رساندند و امروز اولین جلسه شورای عالی فضایی پس از ۱۰ سال برگزار شد.

وی ادامه داد: امروز رئیس جمهوری از ساعت ۶ صبح از نمایشگاه بازدید کردند و از نزدیک در جریان آخرین دستاوردهای کشور در حوزه ماهواره‌ای قرار گرفتند و در ادامه نیز جلسه شورای عالی فضایی برگزار شد و در آن آخرین ظرفیت های کشور در حوزه صنعت فضایی و چالش‌ها بررسی شد.

وزیر ارتباطات درخصوص جمع‌بندی جلسه گفت: دولت سیزدهم به دنبال ارتقای و توسعه صنعت فضایی کشور است و باید همه ظرفیت‌ها پای کار بیایند تا شاهد رشد روز افزون صنعت فضایی کشور باشیم.

وی تصریح کرد: صنعت فضایی می‌تواند درعین حال که اقتدارآفرین است، یک مولفه قدرت در معادلات جدید باشد و مشکلات کشور را حل کند.

عضو کابینه دولت افزود: رئیس جمهور در جلسه امروز برکاربردی کردن صنعت فضایی و حل مشکلات زندگی مردم تاکید کردند.

وی اظهارداشت: در این جلسه تاکید شد که به سرعت فناوری دستیابی به مدارهای پایین را تثبیت کنیم.

زارع‌پور گفت: مدارهای لئو از ۲۰۰ کیلومتر تا ۲ هزار کیلومتر است و هم اکنون به مرحله تثبیت فناوری رسیدیم و در آینده نزدیک خبرهای خوشی در این خصوص خواهید شنید.

وی ادامه داد: در این جلسه رئیس جمهور تاکید کردند که هدفگذاری نهایی دسترسی به مدار ۳۶ هزار کیلومتر که ۱۰ ساله تعریف شده بود، برنامه ریزی شود در افق ۱۴۰۴ بتوانیم به آن دستیابی یابیم.

وزیر ارتباطات گفت: همچنین رئیس جمهور بر استفاده ظرفیت بخش خصوصی در صنعت فضایی تاکید کردند تا بتوانیم صنعت فضایی را اقتصادی کنیم و بخش خصوصی بتواند در این زمینه سرمایه‌گذاری کند و خدمات فنی و  مهندسی و ظرفیت‌هایی که در صنعت فضایی وجود دارد را به کشورهای منطقه صادر کنیم.

اخبار مرتبط

دولت سیزدهم پیشرو در حذف قیمت‌گذاری دستوری

تراز تجاری مثبت در دولت سیزدهم/ ترانزیت ۱۶ میلیون تن کالا در ۱۴ ماه

وزیر ارتباطات: برای حل مشکلات مردم و کسب و کارها تلاش می‌کنیم

0 نظر

ارسال نظر

capcha