حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

مهمترین اصل نظام سیاسی الهی شایسته‌سالاری است

مهمترین اصل نظام سیاسی الهی شایسته‌سالاری است

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام سید محمد حسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران، امروز (جمعه) در نماز جمعه تهران در سخنانی به تبیین شرایط انتخاب مالک اشتر پرداخت و گفت: انتصاب مالک اشتر، این فرمانده سلحشور به مقام استانداری و مدیریت استان مهم مصر و تعریف وظایف روشن بیانگر چند حقیقت است.

وی ادامه داد: اولاً تحقق آرمان‌های الهی و حرکت در مسیر جامعه‌ای که قیام به قسط و عدالت می‌نماید، مرهون نظام‌سازی و شکل‌گیری نظام سیاسی برآمده از آموزه‌های دینی است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: بدون شکل‌گیری یک نظام سیاسی کارآمد با حضور و مشارکت آحاد جامعه و مبتنی بر مبانی روشن وحیانی، برای شکل‌گیری جامعه‌ای که در انتظار انبیای الهی است، فراهم نخواهد شد.

وی تصریح کرد: ثانیاً این نظام بر چند اصل استوار است، مهمترین اصل و زیرساخت نظام سیاسی الهی شایسته‌سالاری است.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: انتخاب مالک اشتر آن هم در جایگاهی که شخصیتی فرزانه، فرهیخته، توانا و با انگیزه، محمد بن ابی بکر در آن جایگاه قرار دارد، حکایت از این واقعیت می‌کند که در نگاه سیاسی و مدیریت علی بن ابی‌طالب علیه‌السلام انتخاب مدیران صالح، شایسته، ممتاز، پیشرو، پیشگام در اولویت است.

وی ادامه داد: نظام سیاسی در اندیشه سیاسی امام علی، باید در مسیر آبادانی عمران و توسعه کشور قدم بردارد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: کشور اسلامی باید در مرز آبادانی و عمران حرکت کند. توسعه انسانی، عمران و آبادانی امروز در دستور کار دولت‌های پیشرو است.

ابوترابی‌فرد گفت: ایران اسلامی، نظام ولایی، باید در گام نخست، صف اول مرز توسعه مرکز توسعه انسانی و آبادانی و عمران کشور قدم بردارد و باید برای این هدف والا برنامه‌ریزی کند.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امیرالمومنین به دو ابزار برای دستیابی به این آرمان بلند اشاره می‌کند و آن را ابزار را کلیدی می‌داند.

وی ادامه داد: نظام تأمین مالی دولت و نظام دفاعی؛ دو گوهر گرانبها اگر در دست ملت و نظام سیاسی است که اگر نباشد به هیچیک از اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند.

ابوترابی‌فرد اضافه کرد: در هفته بسیج قرار داریم. چرا امروز بسیج دارای این منزلت و جایگاه رفیع در نگاه ملت ایران و ملت اسلام است؟ زیرا ستون فقرات امنیت امروز دنیای اسلام است.

وی افزود: اقتدار امروز ایران و کشورهای همسایه و اقتدار محور مقاومت، برآمده از صلابت، ایمان، اندیشه مبتنی بر مبانی دینی، بصیرت، ایثار و استقامت بسیج و نیروهای نظامی و دفاعی کشور است، این امنیت مهمترین سرمایه برای ارتقای کشور است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: ملت عزیز و بزرگوار؛ هر چند ما با اهداف تعریف شده در مشهور حکمرانی علی بن ابیطالب فاصله داریم، اما شما قطعاً می‌دانید این سرمایه گران‌بهای استقلال، این سرمایه بی‌بدیل امنیت، در دنیایی که صاحبان قدرت برای خلق ناامنی در آن تلاش می‌کنند، دستاورد نظام ولایی اسلامی است.

__

ابوترابی‌فرد گفت: نیروی دریایی راهبردی جمهوری اسلامی ایران اقتدار، عزت، دانش و فرزانگی ملت عزیز را در برابر نگاه جامعه جهانی به نمایش گذاشته است.

وی ادامه داد: دستاورد نظامی، که فرماندهی کل نیروهای مسلح آن در دست شخصیتی است که آراسته به دو گوهر گرانبهای علم، دانش و فضائل اخلاقی و همچنین عدالت است، این دستاورد گرانبهای اندیشه سیاسی اسلامی است.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگر از سخنان خود گفت: با توجه به مذاکرات ۱+۴ با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران، به طور خاص کشورهای اروپایی، چند توصیه دارم.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد ادامه داد: حاکمان و مدیران این کشورها می‌دانند اما توجه داشته باشند، امروز به دلیل استراتژی خشونت، رهبری سیاسی آمریکا را تحت‌الشعاع قرار گرفته است که نمونه‌های روشن آن را در منطقه فلسطین، عراق، سوریه، افغانستان، یمن مشاهده می‌کنیم.

وی اضافه کرد: شکست این استراتژی در منطقه و حجم تناقضات در سیاست‌گذاری برنامه‌های استراتژیک آمریکا را شاهدیم که اهل نظر، مجامع علمی و دانشگاهی آن تناقضات را در حوزه‌های سیاسی به طور خاص در حوزه های اجتماعی مشاهده می‌کنند.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: در ناتوانی پنتاگون و دستگاه نظامی آمریکا در سرکوب مسلمانان و حرکت‌های مردمی در سطح جهان شاهد شاخص کاهش قدرت نرم و غیرملموس آمریکا هستیم. 

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: سران کشورهای اروپایی اعضای ۱+۴؛  شما امروز  با چنین آمریکایی رویارو هستید و این آمریکای چند دهه قبل نیست. آمریکایی است که شکست سیاست‌های او در منطقه جنوب غربی آسیا، فراروی جامعه جهانی قرار دارد. 

وی خطاب به رهبران اروپایی گفت: منافع ملت‌های اروپایی را قربانی منافع نامشروع حاکمان آمریکا و رژیم صهیونیستی نکنید. منافع ملت‌های اروپایی را با رژیمی که تار و پود آن فرو ریخته است، گره نزنید. 

خطیب نماز جمعه تهران اضافه کرد: امروز هر تحلیلگر سیاسی و نظامی به خوبی می‌داند، در آینده نه چندان دور، رژیم صهیونیستی در منطقه فلسطین و جهان اسلام حضور ندارد. 

ابوترابی‌فرد افزود: منافع ملت‌های اروپایی را با منافع نامشروع آمریکا، گره نزنید؛ این خطای راهبردی و استراتژیک است. منافع ملت‌های اروپایی با منافع ملت‌های آسیا، به خصوص جنوب غربی آسیا گره خورده است؛ امنیت جنوب غربی آسیا، یعنی امنیت اروپا؛ امروز ایران اسلامی است که با اقتدار خواستار این امنیت است.

وی تصریح کرد: اگر ظرفیت و اقتدار سیاسی، دفاعی، علمی و توانایی‌های محور مقاومت نبود، امروز اروپا در معرض ناامنی‌های سخت قرار داشت.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: این اقتدار ایران اسلامی و محور مقاومت بود که داعش را سرکوب کرد و یک سیل ویرانگر را از حرکت به سوی اروپا باز داشت. قدرشناس باشید منافع ملت‌های خود را ببینید و در این مسیر حرکت کنید.

اخبار مرتبط

فتح «خرمشهرِ اقتصادی» با اصلاح نظام یارانه ها آغاز شده است

رئیس‌جمهور در اجرای طرح مردمی سازی یارانه‌ها «صادقانه» وارد میدان شد

دولت نارضایتی مردم را نمی‌خواهد/سفر«بشار اسد»به تهران راهبردی بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha