۵ مانع مولدسازی اموال دولت و ۳ راهکار رفع آنها شناسایی شد

۵ مانع مولدسازی اموال دولت و ۳ راهکار رفع آنها شناسایی شد

به گزارش سراج24؛ به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید احسان خاندوزی در پایان جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در تشریح جزئیات این نشست اظهار کرد: در این جلسه در مورد یکی از لوازم رشد اقتصادی و پویایی اقتصاد ملی صحبت شد و آن مسئله مولدسازی دارایی‌های دولتی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: اکنون کشور نیازمند آن است که آژیر بیدارباش برای استفاده از همه ظرفیت‌های راکد اموال و دارایی‌های دولتی و شفافیت آنها به صدا در بیاید.

وی با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت مدیریت بهینه و اقتصادی اموال و دارایی‌های دولتی و خاتمه دادن به سال‌ها سوءمدیریت در این زمینه، عنوان کرد: افزایش بازدهی دارایی‌های دولت با انواع و اقسام صورت‌هایی که دارد را در دستور کار قرار داده‌ایم.

خاندوزی با اشاره به سالگرد فرمایش رهبر انقلاب خطاب به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا در سال ۱۳۹۹ افزود: مسئله مولدسازی دارایی‌ها و فروش اموال مازاد و راکد دولتی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مطرح شد و رئیس‌جمهور تاکید کرد که همه دستگاه‌های اجرایی لازم است که در زمینه فروش و مولدسازی اموال مازاد و راکد به طور جدی و اجرایی با وزارت امور اقتصادی و دارایی همکاری حداکثری داشته باشند.

سخنگوی اقتصادی دولت از شناسایی ۵ دسته مانع برای مولدسازی اموال و دارایی‌های مازاد دولتی خبر داد و این ۵ دسته را به ترتیب شامل موانع شناسایی دقیق تمام اموال مازاد و راکد دولت در استان‌ها و عدم شفافیت در این خصوص، دشواری در صدور مجوز مولدسازی این دارایی‌ها، شیوه‌ها و چارچوب قیمت‌گذاری و ارزش‌گذاری دارایی‌های دولت برای عدم سوءاستفاده از بیت‌المال، شیوه‌های مدرن و کارآمد فروش و مولدسازی دارایی‌های دولت و موانع نظارتی و قضائی که پیش روی مولدسازی دارایی‌های دولت است، عنوان کرد.

وی گفت: برای رفع این موانع، سه گزینه و راهکار جدی مطرح شده که قرار شد در جلسات آینده ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، نتیجه و چارچوب اجرایی این راهکارها در اختیار اعضا قرار بگیرد تا پس از بحث و بررسی به تصویب برسد که ضمن آن مصوبه هم تکالیفی برای مدیران دولتی تعیین شود و هم جسارت و قدرت اجرای قانون برای مدیران فراهم شود.

خاندوزی تاکید کرد: مباحث مطرح شده در جلسه ستاد اقتصادی دولت حاکی از عزم جدی دولت برای استفاده بهینه از اموال و دارایی‌های راکد و مازاد دولت و رفع بخش مهمی از کمبود منابع دولتی از این طریق بود.

سخنگوی اقتصادی دولت تصریح کرد: مولدسازی اموال و دارایی‌های دولتی، کم‌هزینه‌ترین روش تامین بودجه دولت است و هم‌زمان موجب افزایش بهره‌وری و بازدهی دارایی‌ها در کشور نیز خواهد شد.

اخبار مرتبط

پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا

الزام بانک‌ها برای ارائه قرارداد تسهیلات به گیرندگان از امروز

تاکید ستاد اقتصادی دولت بر تقویت صندوق تثبیت بازار سرمایه

0 نظر

ارسال نظر

capcha