فوت ۵ بیمار کرونایی در همدان/ حال ۴۱ نفر وخیم است

فوت ۵ بیمار کرونایی در همدان/ حال ۴۱ نفر وخیم است

به گزارش سراج24 همدان؛ محمد طاهری امروز در گفتوگویی در همدان با بیان اینکه تعداد موارد بیماری کرونا در استان در بخش سرپایی و بستری به ۱۱۲ مورد جدید رسیده است‌ اظهار کرد: از ابتدای بیماری در بخش سرپایی ۹۸ هزار و ۹۸۰ مورد ابتلا گزارش شده و موارد ابتلا در بخش بستری به ۳۰ هزار و ۸۱۳ مورد افزایش یافته است.

وی از فوت پنج نفر در استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و با بیان اینکه مجموع فوتی‌ها از ابتدای بیماری به ۳ هزار و ۱۰۷ مورد در استان رسیده است خواستار رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا تعداد مراجعین سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم تنفسی مشکوک به کرونا را طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۲۱ مورد عنوان کرد و ادامه داد: از این تعداد ۵۹ مورد در بخش عادی و ۲۱ نفر در بخش ICU بستری هستند و حال ۴۱ نفر وخیم گزارش شده است.

وی در رابطه با آمار ابتلا به کرونا در شهرستان‌ها گفت: در اسدآباد یک‌هزار و ۶۳۰ نفر، شهرستان بهار یک هزار و ۵۵۵ نفر، تویسرکان یک‌هزار و ۵۶۷ نفر، رزن یک هزار و ۲۳۱ نفر، درگزین ۴۱۲ نفر، فامنین ۴۱۱ نفر، کبودراهنگ یک هزار و ۵۳۶ نفر، ملایر ۵ هزار و ۷۴۸ نفر، نهاوند ۴ هزار و ۱۲۰ نفر، همدان ۱۱ هزار و ۹۳۴ نفر و خارج از استان ۶۶۹ نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

طاهری در پایان سخنانش ضمن اینکه از مردم خواست نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی جدی باشند یادآور شد: برگزاری دورهمی‌های خانوادگی باعث افزایش ابتلا به این بیماری می‌شود که مردم باید برای حفظ سلامتی خود و عزیزانشان از این برنامه‌ها پرهیز کنند.

اخبار مرتبط

چرا کرونا هنوز به پایان نرسیده است؟

سیاست دولت سیزدهم، «محرومیت زدایی» است

آیت الله نوری همدانی: مردم از گرانی در مضیقه هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha