دستگاه بی سیمی که می تواند پوکی استخوان را درمان کند

دستگاه بی سیمی که می تواند پوکی استخوان را درمان کند

به گزارش سراج24؛ پژوهشگرانی از دانشگاه آریزونا نوعی دستگاه بی سیم ابداع کرده اند که با قرارگیری روی سطح استخوان می تواند نظارت درستی بر روی سلامت استخوان ها داشته باشد. هدف از ساخت این دستگاه کمک به پزشکان در تشخیص و بهبود این بیماری بوده است.

دیوید مارگولیس، پژوهشگر ارشد این پروژه در مورد دستگاه جدید می گوید: این دستگاه می تواند داده های مفیدی را به من به عنوان جراح ارائه کند که در هنگام مراقبت های ارتوپدی شخصی سازی شده قابل استفاده است و من از این بابت هیجان زده هستم. دستگاه الکترونیک مورد نطر با قرارگیری روی سطح استخوان توان بخشی را افزایش خواهد داد و عملکرد استخوان ها پس از آسیب های تروماتیک نیز به حداکثر افزایش خواهد یافت.

فیلیپ گوتروف، استاد دانشگاه می گوید: در حال حاضر شکستگی های مربوط به پوکی استخوان نسبت به دیگر بیماری ها بیشترین بستری در بیمارستان را باعث می شود. اگر چه این دستگاه برای استفاده برای انسان هنوز آزمایش های خود را پشت سر نگذاشته است اما امیدواریم این دستگاه روزی بتواند با هدف نظارت بر سلامت مورد استفاده باشد. نظارت بر دستگاه عضلانی اسکلتی بسیار مهم است. اطلاعات جمع آوری شده نیز می تواند برای بهبود و درمان مورد استفاده قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

راهکار داشتن استخوان‌هایی سالم

نیم ساعت قبل از ورزش، بدنتان راگرم کنید

رشد استخوان‌های کودکان زودتر متوقف می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha