حجت الاسلام فرحزاد عنوان کرد:

ماجرای مواجهه شیخ بهایی با صحنه آشتی گرگ و گوسفند

ماجرای مواجهه شیخ بهایی با صحنه آشتی گرگ و گوسفند

به گزارش سراج24؛ حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد در آستان مقدس حضرت معصومه (س) اظهار داشت: آیت الله بهجت فرمودند راه رسیدن به خدا این است که محبت خدا در دل انسان جای بگیرد، انسان رنگ و بوی کسی که دوست دارد را می‌گیرد بنابراین محبت خدا راه میانبر است و برای رسیدن به محبت خدا فرمودند زیاد صلوات بر محمد و آل محمد بفرستید.

وی با بیان اینکه در آیات و روایات سفارش به سیر و سفر شده است، گفت: سیر و سفر باید یا برای زیارت، یا کسب معاش و یا عبرت باشد که انسان آثار گذشتگان را ببیند و عبرت بگیرد و خوب است که انسان در سفرها به دیدار علما و اولیا خدا برود زیرا انسان در ملاقات با اولیای خدا چیزهایی را می‌بیند و می‌شنود که باعث عبرت و تقویت ایمان می‌شود.

کارشناس مذهبی حرم بانوی کرامت گفت: از شیخ بهایی نقل شده که گفتند در بیابانی می‌رفتم که چوپانی را دیدم در بیابان مشغول چرای حیوانات بود؛ همین که وقت اذان شد رو به آسمان کرد و از خدا خواست که از گوسفندان محافظت کند تا نماز بخواند شیخ بهایی می‌فرماید دیدم یگ گرگ آمد و از گوسفندان محافظت کرد تا او نمازش را خواند؛ شیخ بهایی می‌گوید من صبر کردم تا نمازش تمام شد بعد جلو رفتم و از او سوال کردم که از کی گرگ با گوسفند آشتی کرده؟ او گفت از وقتی من با خدا آشتی کردم.

وی با بیان اینکه انسان‌های زیادی در جاهای مختلف از اولیای خدا هستند، گفت: امیرالمؤمنین (ع) می‌فرمایند هیچ انسانی را تحقیر نکنید زیرا خدا ولیّ خود را در میان خلق مخفی کرده است بنابراین اینطور نیست که فقط انسان‌های تحصیل کرده انسان‌های خوبی باشند بلکه بسیاری از اولیا خدا از انسان‌های مکتب نرفته بودند.

فرحزاد با بیان اینکه ما نباید حقایق را به خاطر تمسخر برخی از انسان‌های نادان کتمان کنیم، گفت: در قرآن آمده است که سلیمان نبی با مورچه و هدهد حرف زدند و حتی مورچه سلیمان نبی را نصیحت کرد که حکومت دنیا بر باد است؛ بنابراین اینکه آیت الله بها الدینی نقل می‌کنند که عده‌ای گرگ را به نام امیرالمؤمنین (ع) قسم دادند و گرگ از حمله به آنها منصرف شد اصلاً بعید نیست زیرا اعتقاد ما این است که حیوانات درنده هم برخی از چیزها را می‌فهمند و به فرمان خدا عمل می‌کنند.

اخبار مرتبط

سیره اولیاء | غفلت از شیوه تربیتی یک عارف بزرگ

حکایت ملاقات آیت الله بهجت با مردی که با امام زمان دیدار کرده بود

توصیه مهم آیت الله بهجت(ره) درباره بزرگداشت ماه رجب و شعبان + ویدئو

0 نظر

ارسال نظر

capcha