وزیر کشور:

شوراهای استانی در جذب و هزینه منابع محوریت پیدا می‌ کنند

شوراهای استانی در جذب و هزینه منابع محوریت پیدا می‌ کنند

به گزارش سراج24؛ احمد وحیدی درباره موضوعات مطرح شده با استانداران سراسر کشور گفت: در نشست با استانداران سراسر کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره بودجه ۱۴۰۱ و ردیف‌هایی که در آن پیش‌بینی شده، بحث و تبادل نظر انجام شد.

وی افزود: با توجه به نگاه جدیدی که نسبت به برنامه‌ریزی در بودجه استان‌ها وجود دارد، استان‌ها اختیارات بیشتری پیدا می‌کنند و طی آن شوراهای برنامه ریزی در استان‌ها به محور اصلی تصمیمات و برنامه‌ها تبدیل می‌شوند تا  بتوانند با اختیارات بیشتر نسبت به جذب منابع و هزینه‌ آن با توجه به نیازهای هر استان تصمیم‌گیری کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه پروژه‌ها عمدتا در استان‌ها تعریف می‌شوند، ادامه داد: حجم پروژه‌ها زیاد است و تا کنون در دو سطح ملی و استانی تقسیم می‌شدند، لذا در این رویه که تصمیمات مهم استانی در سطح ملی گرفته می‌شد،  اصلاحات اساسی صورت می‌گیرد.

وحیدی توضیح داد که  بر اساس این اختیاراتی هم در خصوص نحوه جذب سرمایه‌گذاری به استان‌ها داده می‌شود. این نگاه، نگاهی تحولی است که منجر به تمرکز زدایی می‌شود و استانداران با داشتن اختیارات بیشتر می توانند تحولات مهمی را در استان‌ها به وجود بیاورند.

اخبار مرتبط

جمهوری اسلامی اصلا به دنبال دور شدن از فضای بین‌المللی نیست

توضیح معاون وزیر کشور درباره منبع صدای شب گذشته در همدان

رسیدگی به وضعیت شهرهای گرفتار در برف آذربایجان غربی

0 نظر

ارسال نظر

capcha