یادداشت؛

کشاورزان اصفهان با متانت به میدان دادخواهی آمدند

کشاورزان اصفهان با متانت به میدان دادخواهی  آمدند

به گزارش سراج24؛ یاسمن قنبرپور: به فیلم های اعتراضات اخیر اصفهان در خبرگزاری های رسمی و صفحات خبرنگاران نگاه که می انداختم برایم سوال بود که چرا علاوه بر خود مردم اصفهان، خبرنگاران و رسانه ها تا این حد شفاف و بدون سانسور از اعتراض این قشر حمایت میکنند؟!
دقیق تر که نگاه کردم، موضوعی توجهم را جلب کرد:
مردمی که پیشه و اعتبار و اموال خود را رفته بر آب می‌بینند چنان با احترام و وقار و متانت مطالبه گری می‌کنند و فریاد دادخواهی سر میدهند که انسان را متحیر میکند. تصاویر شهدا در دستشان به چشم میخورد و البته ابتکاری جالب به خرج داده اند، نیروی انتظامات! آن هم از جنس خود کشاورزان. که علاوه بر ساماندهی و حفظ نظم، از هرگونه انحراف نسبت به خواسته اصلی‌شان و سو استفاده از رسانه های معاند جلوگیری به عمل می آورند که شاید اگر در هر تحصن و اعتراضی چنین نبوغ و تفکری وجود داشت هیچ سو استفاده و شیطنتی در اعتراضی شکل نمیگرفت.
هر چقدر که مسئولین در سالیان گذشته با بی توجهی و کم لطفی، قلبشان را به درد آوردند اما این مردم با فهم و متانت، به میدان دادخواهیِ برحقشان آمده اند.
آسیب به رویش محصولات کشاورزی تنها بخشی از مضررات خشک شدن زاینده رود است، فرونشست زمین که مکررا دیده می‌شود به دلیل کاهش ذخایر اب زیرزمینی است و تاری دید، آلودگی، افزایش غلظت آلاینده ها و سردرد و سوزش چشمی که در مردم اصفهان پدیدآمده از دیگر مضررات این بحران است و تالاب گاوخونی و زمین های شرق اصفهان تبدیل به محل تجمع ریزگرد هاست و علاوه بر زشت کردن چهره منطقه، باید منتظر سونامی سرطان و دیگر بیماری های جسمی و روانی نیز باشیم و این مسئله بخش مهم اعتاضات اخیر مردم شریف و نجیب اصفهان است.
باید منتظر ماند تا مسئولین شهری و محیط زیستی استان، با تدابیر درست و کارشناسی برای احیای مجدد زاینده رود و دیگر مطالبات کشاورزانِ متین، صبور ، فهمیده و ولایتمدار چاره اندیشی کنند و دستوراتی را در این باب اتخاذ نمایند.

 

اخبار مرتبط

کیفرخواست ۷۰ متهم اغتشاشات در اصفهان صادر شد

شهیدی که دغدغه وحدت شیعه و سنی در کرمانشاه را داشت

پرداخت ۸۲ میلیارد تومان اعتبار برای مسکن مددجویان کمیته امداد اصفهان

0 نظر

ارسال نظر

capcha