تمجید احزاب و شخصیت‌های ملی لبنان از عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان در قدس اشغالی

تمجید احزاب و شخصیت‌های ملی لبنان از عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان در قدس اشغالی

به گزارش سراج24؛ احزاب، نیروها و شخصیت‌های ملی لبنان با صدور بیانیه‌ای عملیات قهرمانانه شهید شیخ «فادی ابو شخیدم» در قدس اشغالی را مورد ستایش قرار دادند.

در این بیانیه آمده است، این عملیات و سایر عملیاتهای مشابه آن مسیر طبیعی و اجتناب ناپذیر برای مردمی است که در راه رسیدن به آزادی و عزت خود مبارزه می‌کنند و همچنین بیانگر روحیه مقاومت در میان مردم مبارز و صبور فلسطین است.

احزاب و نیروها و شخصیت‌های ملی لبنان ضمن تبریک به رهبران جنبش حماس و رزمندگان آن که در برابر اشغالگران ایستاده‌اند و همچنین ملت فلسطین که هزاران شهید در راه آزادی سرزمین‌شان تقدیم کرده‌اند، تاکید کردند که تنها راه آزادی فلسطین و مقدسات آن مقاومت مسلحانه است و خون شهدا به ثمر خواهد نشست. فلسطین به ملت این سرزمین و امت اسلامی بازخواهد گشت و رژیم اشغالگر قطعا نابود شدنی است.

حزب الله لبنان نیز در بیانیه‌ای این عملیات را به مجاهدان جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و دیگر گروه‌های مقاومت در کنار ملت سلحشور فلسطین تبریک گفت.

روز گذشته در جریان عملیات شهادت طلبانه فلسطینیان در بخش قدیمی شهر قدس اشغالی چند صهیونیست کشته و زخمی شدند. منابع گزارش دادند که یکی از مجریان این عملیات به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

پس از آن جنبش حماس با اعلام اینکه عامل عملیات شهادت طلبانه در قدس اشغالی از رهبران این جنبش بوده، مسئولیت این عملیات را برعهده گرفت.

حماس در بیانیه خود گفت: مجری این عملیات ، فادی ابوشخیدم از رهبران حماس است. شهید ابو شخیدم در طول زندگی خود در شهر قدس به دعوت و جهاد مشغول بود و همه جای این شهر و گوشه و کنار مسجد الاقصی به این گواهی می‌دهد. او بعد از نبرد قهرمانانه که در آن به نیروهای اشغالگر حمله کرد و بر اثر آن، تعدادی کشته یا زخمی شدند، به درجه شهادت نائل شد.

حماس تأکید کرد که این عملیات شهید مقاومت انجام شد تا به دشمن اشغالگر تأکید کند که جنایت‌هایش بدون پاسخ باقی نخواهد ماند و «شمشیر قدس» همچنان بیرون از غلاف است. این جنبش همچنین از مردم فلسطین در قدس خواست در برابر اقدامات صهیونیست‌ها مقاومت کنند.

اخبار مرتبط

حمله شهرک نشینان صهیونیست به خانه های فلسطینی ها در نابلس

دیدار مقامات تشکیلات خودگردان با وزیر صهیونیست خیانت به فلسطین است

واکنش حزب الله لبنان به جنایت هولناک ائتلاف سعودی اماراتی در یمن

0 نظر

ارسال نظر

capcha