۹۸ میلیارد تومان اعتبار سفر رییس جمهوری در حوزه کشاورزی ایلام مصوب شد

۹۸ میلیارد تومان اعتبار سفر رییس جمهوری در حوزه کشاورزی ایلام مصوب شد

به گزارش سراج24؛ رحمت اله قیصوری اظهار داشت: تکمیل ۹ ایستگاه پمپاژ، خرید دو دستگاه تانکر آبرسانی به عشایر، بهسازی راه های عشایری و ایجاد زیرساخت گلخانه امیرآباد و رضاآباد و توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار در استان از جمله این مصوبه ها است.

وی ادامه داد: برای تکمیل ۹ ایستگاه پمپاژ ۵۰ میلیارد تومان مصوب شد که این اعتبار توسط وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و بنیاد مستضعفان طی سالهای ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ تأمین و پرداخت خواهد شد.

قیصوری یادآور شد: خرید دو دستگاه تانکر آبرسانی به عشایر با اعتبار سه میلیارد تومان از منابع مالی ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۴۰۰ و  بهسازی راه های عشایری با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان توسط بنیاد مستضعفان در سال ۱۴۰۰ از جمله مصوبه های سفر در حوزه عشایری است.

وی خرید ۲۵۰ دستگاه پکیج خورشیدی برای عشایر استان با پرداخت سه میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت از محل صندوق کارآفرینی امید در سال ۱۴۰۰ را از دیگر مصوبه های سفر ذکر کرد.

به گفته قیصوری دیگر مصوبه هیات دولت در بخش کشاورزی ایجاد ۳۰ میلیارد تومان برای زیرساخت گلخانه امیر آباد و رضا آباد و توسعه باغات دیم در اراضی شیبدار در استان در سال ۱۴۰۰ است.

وی با بیان اینکه تکمیل سامانه گرمسیری در جلسه دستگاه های اجرایی مربوطه به ریاست معاون اول رییس جمهوری تعیین تکلیف می شود، افزود: استفاده از منابع آبی بالادست و پایین دست سدهای سیمره و کرخه با مجوز وزارت نیرو و همچنین استمهال وام های خشکسالی کشاورزان استان در سال جاری توسط وزارت جهاد کشاورزی با همکاری بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه بعد از طی مراحل قانونی از دیگر تعهدات سفر ریاست جمهور به استان ایلام است.

سید ابراهیم رییسی و اعضای هیات دولت مهرماه امسال در چهارمین سفر استانی خود به  استان ایلام سفر کرد.

اخبار مرتبط

تردد ۲ میلیون و ۷۶۲ هزار زائر اربعین از مرز مهران

ورود اتوبوس زائران به خوزستان، ایلام و کرمانشاه ممنوع شد

۲ میلیون تردد خودرو در جاده‌های ایلام ثبت شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha