مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:

جوانان مذهبی باید مطالبه‌گر باشند/ الگوسازی وظیفه هیئت‌ها است

جوانان مذهبی باید مطالبه‌گر باشند/ الگوسازی وظیفه هیئت‌ها است

به گزارش سراج24؛ حجت‌الاسلام حمید رفیعی عصر چهارشنبه در نشست مسئولان شورای هیئت های مذهبی خراسان شمالی که در اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از کارکردهای بسیار مؤثر هیأت های مذهبی، الگوسازی، مبتنی بر دین‌باوری و رعایت هنجارها و ارزش‌ها در خانواده و جامعه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: نقش جدی هیئات مذهبی قبل و بعد از اجرای مراسم دینی و مذهبی است و اگر بتوانیم در قالب هیئت مذهبی، مشکلات فردی و اجتماعی موجود در محله، منطقه و شهرستان را بررسی و رفع کنیم، آن‌وقت است که هیأت مذهبی نقش خود را خوب ایفا کرده است.

وی افزود: عملکرد یک هیأت مذهبی در تراز انقلاب اسلامی باید به‌گونه‌ای باشد که با نگاه هدایت محوری، مسائل فردی و اجتماعی مردم به‌ویژه در حوزه سلامت اخلاقی و ارزش‌های دینی را ضمن بررسی کردن برای آن اقدام مناسب داشته باشد.

رفیعی با بیان این‌که مهم‌ترین کارکرد هیئت مذهبی، کارکرد فرهنگی و گسترش فرهنگ است، تصریح کرد: هیئتی که بتواند، عشق و احساس اعضا هیئت را با شناخت واقعی از قرآن و ائمه (ع) توأم سازد، هیچ جریانی توان مقابله با آن را نخواهد داشت و در مقابل آن کم می‌آورد و اعضا آن هیئت در مقابل اکثر آسیب‌ها مصون خواهند بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه نقش‌آفرینی هیئات مذهبی در راهبرد فرهنگ دینی جامعه مؤثر است، گفت: رعایت معنویات، اخلاقیات، اصول و مبانی اسلام ناب محمدی (ص) به‌صورت فردی و اجتماعی بعد از برگزاری مراسم مذهبی، مبنای عملکرد هیئات مذهبی است.

عضو شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی با اشاره به ضرورت نقش‌آفرینی هیأت های مذهبی در معادلات اجتماعی، گفت: هیئات مذهبی باید برای اصلاح فرهنگ دینی جامعه نقش‌آفرینی کنند.

حجت‌الاسلام رفیعی با اشاره به اینکه جوانان هیأتی باید مطالبه گر باشند، گفت: مطالبه گری در مسائل مختلف به‌ویژه مسائل اجتماعی باید به‌وقت و در چهارچوب انجام شود که به فرموده رهبر معظم انقلاب، این مطالبه گری‌ها مایه امید به آینده خواهد شد.

اخبار مرتبط

0 نظر

ارسال نظر

capcha