مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

آموزش حضوری در مدارس متوسطه اول از یکم آذر ماه آغاز می شود

آموزش حضوری در مدارس متوسطه اول از یکم آذر ماه آغاز می شود

به گزارش سراج24؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، مرضیه مسگرزاده در نشست تخصصی با مدیران مدارس متوسطه استان کرمان در بستر شبکه شاد با اشاره به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در روند یاددهی یادگیری اظهار کرد: مدیران مدارس بیشترین زحمت را در شرایط کنونی متحمل شدند و در تسهیل روند آموزش نقش موثری داشتند.

وی با بیان اینکه هر چند حوزه های ستادی ادارات در زمینه روند آموزش در زیست بوم کرونا نقش داشتند و برنامه ریزی کردند، اما ایمان دارم اگر همت بلند مدیران مدارس نبود محال بود تمام این برنامه به نتیجه برسد و خون فرایند یاد دهی و یادگیری در مدارس جریان یابد و همچنان در حیات بخش باشد.

مسگر زاده گفت: سال تحصیلی جدید بر طبق دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش به صورت تدریجی و آرام با ترکیبی از آموزش مجازی و حضوری آغاز شده و از ابتدای مهرماه مدارس روستایی و عشایری با جمعیت کم و کارگاه های عملی مهارتی هنرستان ها ی فنی و حرفه ای و کاردانش فعالیت خود را به صورت حضوری آغار کرده اند.

وی از الگوی تعالی مدیریت مدرسه به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش نام برد و افزود: توجه به سلامت روحی، روانی و جسمانی دانش آموزان در زمینه پیگیری آموزش به صورت حضوری ضرورتی انکار ناپذیر است.

مسگر زاده تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا در مدارس ضروری است و مدیران مدارس باید تمهیدات لازم را جهت پیگیری آموزش به صورت حضوری از اول آذر ماه انجام دهند.

وی بر ضد عفونی کردن منظم مدارس، تهیه مواد بهداشتی جهت ضدعفونی نمودن فضای مدرسه، تهیه مواد بهداشتی برای دانش آموزان در کلاس درس و برنامه ریزی منظم برای نحوه حضور دانش آموزان به صورت گروه بندی شده بر اساس شرایط مدرسه تاکید کرد و گفت: تصمیم گیری در خصوص نحوه حضور دانش آموزان در مدرسه بر عهده ی شورای مدرسه بر اساس امکانات و شرایط موجود می باشد.

* واکسینه شدن دانش آموزان شرط بازگشایی مدارس نیست

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: با توجه به شرایط سخت ناشی از شیوع ویروس کرونا در جامعه مدیران مدارس باید به گونه ای برنامه ریزی کنند که سلامت جسمانی دانش آموزان در این روند حفظ شود.

مسگر زاده با بیان اینکه در تمامی مدارس متوسطه دوره دوم از ۱۵ آبان ماه آموزش به صورت حضوری پیگیری می شود گفت: تحت هر شرایطی آموزش در مدارس مدارس متوسطه دوره اول نیز از اول آذرماه به صورت حضوری پیگیری خواهد شد و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که حتی یک دانش آموز از تحصیل بازنماند.

وی با بیان اینکه واکسینه شدن دانش آموزان شرط بازگشایی مدارس و فعال شدن آموزش حضوری نیست، گفت: طبق قانون وقتی تعداد اکثریتی از دانش‌آموزان واکسن زدند ایمنی لازم ایجاد می‌شود و این موضوع تا حد قابل قبولی در دنیا پذیرفته شده است.

مسگر زاده بیان کرد: بر اساس بررسی دریافت واکسن کرونا ضرورری است و باید دانش آموزان و اولیا آنها، فرهنگیان و رانندگان سرویس مدارس را جهت واکسینه شدن تشویق کنیم.

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس شناختی که از تیم الگوی تعالی مدیریت مدرسه در استان کرمان دارم اطمینان دارم که اداره کل آموزش و پرورش استان در این زمینه فعالیت های شاخصی داشته و خواهد داشت، افزود: در زمینه الگوی تعالی مدیریت مدرسه هر چقدر بیشتر بدانیم بهتر است و در زمینه مدیریت بهینه مدرسه و افزایش کار آیی و اثر بخشی در مدرسه موثر است. تمامی فعالیت‌ها، مأموریت‌ها و وظایف یک مدرسه در این الگو مورد توجه قرار گرفته و در آن به تمامی ارکان مدرسه توجه شده است.

اخبار مرتبط

شناسایی ۵۴۷۷ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته

واکسیناسیون قطره چکانی در روزهای اوج گیری کرونا

کدام علائم جسمی در بهبودیافتگان کرونا تا ۱۵۰ روز ادامه دارد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha