اهدای کتاب " من زینب تو هستم" به علاقمندان کتاب های دفاع مقدس

اهدای  کتاب " من زینب تو هستم"   به علاقمندان  کتاب های دفاع مقدس

به گزارش سراج24؛ معصومه محمدی نویسنده کتاب "من زینب تو هستم" در گفتگو با  سراج24 ، اظهار کرد: جهت گسترش فرهنگ کتابخوانی طی یک فراخوان در صفحات فضای مجازی از عموم  اهالی کتاب خصوصا طرفداران  ادبیات دفاع مقدس  برای  ثبت نام برای دریافت  کتاب من زینب تو هستم دعوت بعمل آمد.

وی ادامه داد: به مناسبت هفته کتابخوانی و 25 آبان ماه سالروز شهادت شهید سعید نامدار اقدم فرزانه قرعه کشی در حرم مطهر رضوی برگزار شد و به 8 نفز از متقاضیان کتاب مذکور تقدیم شد.

این نویسنده کتاب دفاع مقدس در پایان از تخفیف  کتاب مذکور  به  مناسبت هفته  کتاب و کتاب خوانی خبر داد.

شهید رستم(سعید) نامدار فرزانه اقدم متولد فروردین 1333، دیپلم ریاضی. تخریب¬چی لشگر 27 محمد رسول الله(ص) که در 28 سالگی، تاریخ 25 آبان 1361 در عملیات زین العابدین(ع)، منطقه سومار-مندلی به فیض گمنامی نائل شد. پیکر مطهرش 13 بعد، در تاریخ 8 آبان 1374 شناسایی و  از طریق مبادله وارد میهن اسلامی شد و در گلزار شهدای بهشت زهراء (س) تهران-قطعه 26- ردیف 10- شماره 41 مکرر آرام گرفت.

معرفی کتاب:
کتاب من زینب تو هستم  وفاداری و عشق خواهرانه را ترسیم کرده و زندگی خواهرشهیدی را طی هشت سال جنگ تحمیلی نشان می¬دهد، خواهری که در حق برادر بزرگتر از خودش مادری می کرد  . عالیه نامدار با مفقودی دو برادرش در یک شب آسیب هایی عاطفی زیادی دید. به روال زندگی برنگشت. سالهای سال رنج پرگنجی را متحمل شد. اما انتظار  و این رنجِ پرگنج روحش را وسعت داد. با دیدن داغ برادر و انتظاری نفس گیر  به این یقین رسید که هرکسی حقیقتا  منتظِر  باشد، منتظَر و محبوبش از راه خواهد رسید.  از  مرارت هایی که بعد از مفقودی برادرانش  کشید، به درک درستی از معنای (ما رأیتُ إلّا جمیلا) خواهر سیدالشهداء(س) حضرت زینب(س) رسید. هرچند هیچ گاه نتوانست خودش و غم های خواهرانه اش را با حضرت ام المصائب(س) مقایسه کند. اما همیشه شکرگزار مقامی بود که از صدقه ی سر حضرت عقیله(س) به او  و تمامی خواهران شهدا عطا شد. مقامِ خواهر شهید که به حرمت نام و کردار ایشان جان گرفته است.
در کتاب من زینبِ تو هستم نام و یاد شهیدی  جاری و ساری است که یکی از حُرهای دفاع مقدس است. با وقوع انقلاب اسلامی کاملا متحول و یک بسیجی مخلص می شود به طوری که بعد از اعزام به جبهه فقط دوبار به منزل بازگشته است. این شهید قبل از تحول روحی، بسیار به روز بوده و حتی از ظاهر و مدل موهای خاص استفاده می کرده و همیشه در حال مسافرت به خارج و سرگرم تفریح بوده اما بعدا دچار تحول روحی شدیدی می¬شود که بقیه زندگی اش را تحت تاثیر قرار می دهد.
این شهید والامقام از شهدایی ست که قبل از شهادت هیچ شباهتی به رزمندگان و انقلابیون نداشته اما به حرمت شیر مادر، نان حلال پدر و دعای خیرشان، همچنین خلق خوش و قلب رئوفش یکباره دچار تحول شده و مسیر سعادت را پیش می گیرد و همانطور که دوست داشت سعید صدایش بزنند، به سعادت ابدی رسید.

اخبار مرتبط

"سلام فرمانده" بیان یک هویت ملی و مذهبی است

برگزیدگان جشنواره کتاب دفاع مقدس معرفی شدند

مثبت 3 به چاپ شصتم رسید / کتابی در مورد دغدغه رهبر انقلاب که کسی به آن لبیک نگفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha