وزیر ارشاد عنوان کرد؛

نقش برجسته علامه طباطبایی در شکل‌گیری اندیشه دینی در دنیای معاصر

نقش برجسته علامه طباطبایی در شکل‌گیری اندیشه دینی در دنیای معاصر

به گزارش سراج24؛ محمدمهدی اسماعیلی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم چهلمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی گفت: بسیاری از جریانات فکری و بزرگان دینی کشور، مدیون و مرهون اندیشه‌های فکری و دینی علامه طباطبایی هستند و ایشان نقش بزرگی در شکل‌گیری اندیشه دینی در دنیای معاصر و حکمرانی دینی در انقلاب اسلامی داشت.

وی افزود: وقایع انقلاب اسلامی از مهرماه سال ۴۱ شمسی آغاز شد و اما شکل‌گیری انقلاب نیازمند یک اندیشه و معرفت دینی بود که بخش مهمی از این تئوری توسط علامه طباطبایی تولید شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: علامه طباطبایی در دوره جدید حوزه‌های علمیه در طول یک قرن گذشته نقش بزرگی در شکل‌گیری مکتب فکری شهر قم و رونق علوم عقلی و نوآوری در تفسیر قرآن کریم ایفا کرد.

اسماعیلی با اشاره به دوگانگی‌های دوگانگی‌های غلط بین دین و علم گفت: اشتباه و کاذب بین دین و علم در اندیشه علامه طباطبایی یک آرایش جدید پیدا کرد که کتاب شیعه در اسلام، نمونه شاخصی از نگاه اصولی شیعه به اصل دین و علم است.

وی با اشاره به جایگاه ممتاز علامه طباطبایی در پایه‌گذاری اندیشه انقلاب اسلامی ادامه داد: نسل‌های دوم و سوم انقلاب امروز عقبه فکری علامه طباطبایی را در داخل و خارج از کشور گسترش می‌دهند.

اخبار مرتبط

وزیر فرهنگ : ریل‌گذاری فرهنگی کشور باید تغییر کند

«ایران متحد» ثمره ایستادگی و مقاومت مردم است

پیام تسلیت وزیر ارشاد بابت درگذشت ابوالقاسم حسینجانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha