تشکر نمایندگان مجلس از برگزاری رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰

تشکر نمایندگان مجلس از برگزاری رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰

به گزارش سراج24؛ به نقل از خانه ملت، در  جلسه علنی دیروز مجلس شورای اسلامی، بیانیه بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان در تجلیل از ارتش در برگزاری رزمایش بزرگ ذوالفقار ۱۴۰۰ قرائت شد.

متن بیانیه که از سوی یکی از اعضای هیئت رئیسه قرائت شد، به شرح زیر است:

" اقتدار این است که یک ملت از درون بجوشد، هم علم را، هم نظامی‌گری را، هم سازندگی را، هم پیشرفت را و هم عزت بین‌المللی را برای خود کسب کند. این‌ها مؤلفه‌های اقتدار یک ملت است. (از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سال ۹۷).

رزمایش بزرگ ذوالفقار ۱۴۰۰با اهداف راهبردی و ایجاد بازدارندگی از طریق عمق‌بخشی و شناسایی و انهدام اهداف دوردست دشمنان، تاب‌آوری تجهیزات ارتش در مقابل رادارهای دشمن و توسعه و دفاع چندجانبه و نیز با اهداف عملیاتی ارتقای توان رزم و دفاع از استقلال تمامیت ارضی، استمرار و تقویت حضور اثرگذار در آب‌های دوردست بین‌المللی و مناطق راهبردی، پایش خطوط انتقال انرژی، ارتقای آمادگی ارتش برای ایستادگی در مقابل زیاده خواهی دشمنان و در صورت نیاز اقدامات مقابله‌ای برقراری امنیت پایدار برای خطوط مواصلاتی خود، حمایت از حمل و نقل دریایی و اقتصاد دریا محور، ارتقای آمادگی و کارآیی قرارگاه‌ها و مراکز کنترل فرماندهی ثانویه و متحرک، انتقال دانش و تجربه نسل جوان، بهره‌برداری از قابلیت‌های موجود در حوزه پهباد، ارزیابی سرعت عمل و چالاکی ترکیب توان و قدرت نیروهای چهارگانه آجا در پشتیبانی آتش و ... با حضور تیپ‌های متحرک هجومی، زرهی و توپخانه انواع هواپیماهای شناسایی، جنگنده و ترابری، انواع شناورهای سطحی و زیرسطحی، انواع پهپادهای شناسایی و رزمی در برد مختلف، انواع سامانه‌های موشکی سطح به سطح، زمین به هوا، ساحل به دریا، سامانه‌های جنگ الکترونیکی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آبان ماه ۱۴۰۰ به مدت ۳ روز در منطقه جنوب شرقی کشور برگزار شد.

در طول رزمایش ۱۳۲ تمرین برای نیروگاه چهارگانه ارتش در قالب عملیات مشترک و هماهنگ و همزمان پیش بینی و اجرا شد که به حول و قوه الهی نیروهای منطقه با سربلندی و رضایت فرماندهان مأموریت‌های محوله را با موفقیت انجام دادند. شایان ذکر این که در طول رزمایش نسبت به برپایی ۳ بیمارستان سیار در منطقه و اهدای کمک‌های مؤمنانه در قالب طرح‌های مردمی اقدام شده است.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی با استعانت از درگاه خداوند متعال و به مصداق حدیث شریف مَن لَم یَشکُرِالمَخلوقَ، لَم یَشکُرِ الخالقَ از تلاش‌های بی‌وقفه فرماندهان، افسران، درجه‌داران و سربازان و کارکنان نیروهای چهارگانه ارتش به ویژه امیر سرلشگر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی تقدیر و تشکر می‌کنیم و امید داریم با توکل به خداوند و عنایات خاصه حضرت ولی عصر عج و تحت امر فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای همواره در انجام وظایف سربازی به میهن اسلامی سربلند و پایدار باشند."

اخبار مرتبط

رزمایش مرکب «کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲» برگزار می‌شود

ایران در حال پشت سرگذاشتن سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ است

امیر دادرس: رژیم صهیونیستی قدرت «هماوردی» با ما را ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha