هکرها با نفوذ به سیستم FBI هزاران ایمیل درباره یک حمله جعلی ارسال کردند

هکرها با نفوذ به سیستم FBI هزاران ایمیل درباره یک حمله جعلی ارسال کردند

به گزارش سراج24؛ به گفته FBI، ایمیل‌های جعلی از آدرسی فرستاده شده‌اند که به ic.fbi.gov@ ختم می‌شود. اداره تحقیقات فدرال آمریکا فعلا در حال بررسی شرایط است. شرکت Spamhaus Project که به ردیابی تهدیدات سایبری می‌پردازد، نسخه‌ای از این ایمیل‌ها را در صفحه توییتر خود به اشتراک گذاشت. عنوان این ایمیل «فوری: حضور عامل تهدید در سیستم‌ها» است و در انتهای آن امضای وزارت امنیت میهن آمریکا دیده می‌شود.

اف‌بی‌آی از کسانی که ایمیل جعلی دریافت کرده‌اند خواسته تا اطلاعات لازم را به اطلاع «مرکز شکایت جرایم اینترنتی» یا «سازمان امنیت زیرساخت و امنیت سایبری» ارسال کنند. گفته می‌شود که هکرها سعی داشتند این حمله جعلی را به «وینی ترویا»، رهبر دو شرکت امنیت دارک وب NightLion و Shadowbyte ارتباط دهند.

شرکت Spamhaus Project می‌گوید مهاجمان آدرس ایمیل‌های خود را از پایگاه داده دفتر ثبت شماره‌های اینترنتی آمریکا (ARIN) و چند منبع دیگر به دست آورده‌اند. این حمله حداقل شامل دو موج بوده و در آن به بیش از ۱۰۰ هزار آدرس ایمیل پیام جعلی فرستاده شده است.

«الکس گروسجین»، تحلیلگر ارشد Spamhaus می‌گوید مشخص نیست که در ایمیل‌ها بدافزار هم وجود داشته یا نه. ولی بیشتر به نظر می‌رسد که هدف هکرها جلب توجه و پرونده‌سازی برای وینی ترویا بوده باشد، چون مطمئنا ایمیلی که از سوی FBI ارسال شود، بیشتر از سایر ایمیل‌ها توجه مخاطبان را جلب می‌کند.

درگیری هکرها با جامعه امنیت سایبری اتفاق جدیدی نیست. مهاجمان در ماه مارس امسال با حمله به سرورهای مایکروسافت Exchange سعی داشتند برای یک خبرنگار حوزه امنیت به نام «برایان کربز» پاپوش درست کنند. با این حال، نفوذ به یک سازمان دولتی مثل FBI گامی بسیار بزرگ در مسیر اجرای کمپین‌های هکرها محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

هکرهای ایرانی اطلاعات ۳۰۰ هزار اسرائیلی را بدست آوردند

بازگشت باشکوه ایران با شکست آمریکا/ جوانان والیبالیست درخشیدند

بسیاری از کودکان کار در ایران، افغانستانی‌های آواره‌شده توسط آمریکا هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha