رضازاده:

روزهای طلایی وزنه‌برداری تنها با استعدادیابی تکرار خواهد شد

روزهای طلایی وزنه‌برداری تنها با استعدادیابی تکرار خواهد شد

«حسین رضازاده» روز یکشنبه در گفت وگویی با بیان اینکه ایران در رشته وززنه‌برداری از کشورهای صاحب نام در جهان است اظهار داشت: این رشته در ادوار مختلف المپیک و بازی‌های آسیایی همواره یار و یاور کاروان ایران بوده و مدال‌های ارزشمندی نیز برای کشور عزیزمان به ارمغان آورده است؛ مدال‌هایی که در ارتقای جایگاه ایران در جدول رده‌بندی تاثیر زیادی داشت. این ظرفیت موجب شده تا توجه به قهرمانان این رشته به اولویت تبدیل شود. نباید به راحتی نخبگان وزنه‌برداری را کنار بگذاریم بلکه در کنار حمایت از قهرمانان این رشته به دنبال تربیت نسل جدید باشیم تا روند قهرمان پروری متوقف نشود.

رکورددار اسبق دسته به اضافه ۱۰۵ کیلوگرم جهان و المپیک ادامه داد: کسب عنوان قوی‌ترین مرد المپیک یکی از مهمترین برنامه کشورهای صاحب وزنه‌برداری است و حتی برخی از این کشورها حاضرند چند مدال را فدای مدال دسته فوق سنگین کنند. ایران در ۲ دهه گذشته توانسته در این دسته افتخارات زیادی کسب کند که سه مدال طلا و ۲ نقره المپیک و چندین مدال طلای جهانی حاصل آن است. اکنون نیز استعدادهای خوبی داریم و بدون شک در آینده از آنان بیشتر خواهیم شنید. این استعدادها نیاز به حمایت دارند.

دارنده چهار مدال طلای قهرمانی جهان با اشاره به ظهور پدیده دیگر در وزنه‌برداری استان اردبیل گفت: تنها این استان نیست که در آن وزنه‌برداران خوبی پرورش پیدا کرده بلکه در استان‌های مختلف استعدادهای زیادی داریم که باید مورد حمایت قرار گیرند. اخبار زیادی از این استعدادها به من می‌رسد که زیر نظر مربیان بومی کار می کنند.  باید آنان را به اردو دعوت کنیم تا بتوانند در سایه مربیان ملی پیشرفت کنند. اگر چنین اقدامی در دستور کار قرار گیرد بدون شک روزهای طلایی وزنه‌برداری ایران در آینده تکرار خواهد شد.

رییس اسبق فدراسیون وزنه‌برداری با اشاره به احتمال حضورش در انتخابات آتی این فدراسیون عنوان کرد: من وزنه‌برداری را از صفر شروع کردم و تا بالاترین سکوی آن نیز پیش رفتم. به عبارتی خاک خورده و در خدمت این رشته هستم. اگر قرار باشدخدمتی در وزنه‌برداری داشته باشم، دریغ نخواهم کرد. فعلا زود است درباره احتمال حضور در فدراسیون ثبت‌نام کنم. اکنون نیز در خدمت فدراسیون جانبازان و معلولین هستم و تلاش می‌کنم به عزیزان پاراوزنه‌برداری کمک کنم.

رییس انجمن پاراوزنه‌برداری فدراسیون جانبازان و معلولین این را هم گفت: بعد از پارالمپیک توکیو فدراسیون عملکرد مربیان مختلف را مورد بررسی قرار داد و با توجه به هدف‌گذاری که برای پاراوزنه‌برداری شده بود  تغییراتی را در کادر اعمال کرد. حسین توکلی دارننده مدال طلای المپیک سیدنی، که یک دوره کوتاه سابقه سرمربیگری در تیم ملی را داشت به عنوان سرمربی انتخاب شد تا هدایت ملی‌پوشان را در مسابقات جهانی گرجستان بر عهده گیرد. امیدوارم تجربیات وی بتواند زمینه‌ساز موفقیت پاراوزنه‌برداری ایران در تورنمنت‌های بزرگ باشد. من نیز در کنار کادر فنی تیم، آنچه در توان دارم در اختیار فدراسیون و رشته پاراوزنه‌برداری خواهم گذاشت و این کار را بدون هیچ چشمداشتی انجام می‌دهم.

اخبار مرتبط

پروژه استعدادیابی دانش آموزان با هدف مشاوره و انتخاب رشته تحصیلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha